2024 – Finał Turnieju o Srebrny Kask – Grudziądz

Na środę, 29 maja, o godzinie 19.00 zaplanowano początek rywalizacji w Finale Turnieju o Srebrny Kask. Na stadionie w Grudziądzu o to prestiżowe trofeum powalczą najlepsi polscy zawodnicy, którzy nie przekroczyli 21. roku życia. Na zawody zapraszają: Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz Zooleszcz GKM Grudziądz. Bilety są w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Historia

Finał Turnieju o Srebrny Kask to impreza z bardzo długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1966 roku, choć pierwsza edycja – zakończona zwycięstwem Włodzimierza Szwendrowskiego, odbyła się cztery lata wcześniej. Na liście triumfatorów widnieją nazwiska wielu sław polskiego żużla: Edwarda Jancarza, Jerzego Szczakiela, Andrzeja Huszczy, Romana Jankowskiego, Tomasza Golloba, czy obecnego trenera reprezentacji Polski – Rafała Dobruckiego.

 

KUP BILET

 

Na tej zaszczytnej liście nie brakuje również zawodników, którzy dzisiaj są liderami swoich drużyn w PGE Ekstralidze na czele z Maciejem Janowskim, Przemysławem i Piotrem Pawlickimi czy Dominikiem Kuberą. Co ciekawe, po Srebrny Kask nigdy nie sięgnął czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Przed rokiem zawody te odbyły się w Częstochowie, gdzie najlepszy był Bartłomiej Kowalski. Drugie miejsce zajął Damian Ratajczak, a trzecie Kacper Pludra. Z kolei Grudziądz trzykrotnie był już gospodarzem Finału Turnieju o Srebrny Kask. W 1992 roku wygrał tam Tomasz Gollob, siedem lat później Mariusz Franków, wreszcie w 2019 roku zwyciężył Dominik Kubera.

 

KUP BILET

 

Obsada

Tegoroczna obsada, zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, zostanie ustalona na podstawie nominacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. Lista startowa zostanie opublikowana wkrótce.

 

KUP BILET

 

Bilety

W dniu zawodów, od godziny 16.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Otwarcie bram od 17.30

Ceny biletów

Trybuna D – 40 zł 

Trybuna A, B, C, E, F – 20 zł normalny, 15 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 maja – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet SK Grudziądz”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

 

Translate »