2021 – MECZ PÓŁNOC VS POŁUDNIE

Stolaro Północ vs Stolarcent Południe – tradycyjny mecz żużlowy o puchar Fundacji PZM odbędzie się już w niedzielę, 22 sierpnia 2021 r. o 14.00 na stadionie przy Legionów 1 w Krośnie. Na wydarzenie zapraszają Polski Związek Motorowy, Wilki Krosno SA oraz Speedwayevents.pl. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki. Bilety są w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Oba zespoły poprowadzą nominowani przez Główną Komisję Sportu Żużlowego trenerzy – Adam Skórnicki (Stolaro Północ, Orzeł Łódź) oraz Ireneusz Kwieciński (Stolarcent Południe, Cellfast Wilki Krosno). Składy drużyn są oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Stolaro Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, i Łodzi (miał być jeszcze przedstawiciel Gniezna, ale Oskar Fajfer przysłał zwolnienie lekarskie – zastąpi go Marcin Nowak z Orła Łódź). Z kolei Stolarcent Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny pojadą w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24). Oto ostateczny wybór obu szkoleniowców:

STOLARO PÓŁNOC

 1. Victor Kulakov (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 2. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 3. Marcin Nowak (Orzeł Łódź)
 4. Luke Becker (Orzeł Łódź)
 5. Vadim Tarasenko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 7. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)

STOLARCENT POŁUDNIE

 1. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 2. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
 3. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
 4. Sergey Logachev (ROW Rybnik)
 5. Andzejs Lebedevs (Cellfast Wilki Krosno)
 6. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
 7. Dawid Rempała (Unia Tarnów)

Dwie ostatnie edycje tego spotkania kończyły się zwycięstwami ekipy Południa – zarówno w Łodzi jak i Gdańsku było 48:42. Czy tym razem też górą będzie ta drużyna? Czy może zadziała zasada “do trzech razy sztuka”? Warto dodać, że wszyscy zawodnicy pojadą w tym meczu na oponach marki Deli.

– Będę motywował chłopaków, by pojechali po wygraną. Tym razem mecz odbywa się na południu, jesteśmy gospodarzami, a ja chciałbym w Krośnie zawsze wygrywać. Wiadomo, że w Polsce tak się utarło, że liga jest najważniejsza i wywołuje największe emocje. Chciałbym jednak, żeby mecz Stolaro Północ kontra Stolarcent Poludnie był świętem żużla, niekoniecznie pod wysokim ciśnieniem. Spotkanie powinno być atrakcyjnym i miłym dla oka widowiskiem. Wierzę, że chłopcy pokażą swoje możliwości i fajnie się pościgają – podsumował trener zespołu Stolarcent Południe, Ireneusz Kwieciński.

– Nie mam pojęcia jak ten mecz będzie wyglądał. Skoro składy są wyrównane, to zapewne i mecz taki będzie. Oby wynik rozstrzygnął się w dwóch ostatnich wyścigach nominowanych – prognozuje z kolei trener Stolaro Północy, Adam Skórnicki. – Dla mnie udział w tym meczu to też wielka sprawa, bo po drugiej stronie stanie przecież trener zwycięskiej drużyny fazy zasadniczej eWinner 1. Ligi Żużlowej – Ireneusz Kwieciński. Nie dość, że będę chciał pokonać drużynę Stolarcent Południa, to chciałbym też wygrać z trenerem, który najlepiej kierował drużyną ligową w fazie zasadniczej – dodał popularny “Skóra”.

Trwa wciąż sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Stolaro Północ vs Stolarcent Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18 lat)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18 lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7 lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7 lat)

W dniu meczu można je kupić także w stadionowych kasach, które będą czynne od 11.00.

 

Translate »