2022 – 1. Finał IMP Grudziądz

Rozpoczynamy cykl Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W nowej formule, gdzie trzy turnieje wyłonią najlepszego krajowego żużlowca. Tytułu broni Bartosz Zmarzlik. 

Za każdym razem o godzinie 19.00 – 9 lipca w Grudziądzu, 15 sierpnia w Krośnie i 5 września w Rzeszowie – w te dni i w tych lokalizacjach spotkamy się podczas finałowych zawodów cyklu Canal+ Online IMP. Suma zgromadzonych w nich punktów wyłoni medalistów. Oprócz zdobyczy z toru, do zgarnięcia będzie też każdorazowo dodatkowy bonus w postaci punktu dodatkowego za największą liczbę “trójek” danego dnia.

– Zmiany mają na celu uatrakcyjnienie sposobu wyłaniania krajowego czempiona, gospodarzami są kluby z trzech poziomów rozgrywkowych. Jestem pewien, że czeka nas ciekawa rywalizacja, a nowa formuła przypadnie wszystkim do gustu – podkreślił Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Będzie z pewnością dużo trudniej wywalczyć złoto niż podczas zmagań jednodniowych. Stawka będzie bardzo mocna i nawet wielki faworyt do tytułu mistrza świata Bartosz Zmarzlik nie może czuć się stuprocentowym pretendentem do triumfu. To świadczy o sile polskiego speedwaya, który jest naszym sportem narodowym, jeśli chodzi o dyscypliny nieolimpijskie – dodał europoseł Ryszard Czarnecki, patron honorowy imprezy.

Każdy ze stałych uczestników cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski dostał możliwość wyboru własnego numeru startowego, który będzie widniał na jego plastronie. Inaczej będzie w przypadku zawodników, którzy otrzymają tzw. dzikie karty. Oni zawsze będą mieli „szesnastkę” na plecach.

W Grudziądzu dziką kartę otrzyma zawodnik miejscowego klubu Zooleszcz GKM – Norbert Krakowiak. W sobotę, podczas turnieju przy Hallera 4, poznamy nazwisko żużlowca, który pod numerem 16 pojedzie w kolejnych zawodach cyklu Canal+ Online IMP – w Krośnie.

Na razie mamy też jedną zmianę na liście startowej. Kontuzja kolana wyeliminowała ze startu Jakuba Jamroga. W jego miejsce do podstawowego składu dostał się nominalny pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak. Automatycznie na jego pozycję przesunął się Krzysztof Buczkowski, a drugim rezerwowym został Mateusz Szczepaniak.

O godzinie 17, przed zawodami, na parkingu za wieżyczką sędziowską, w sesji autografowej wezmą udział: Patryk Dudek, Kacper Woryna, Bartosz Smektała, Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki.

W gronie stałych uczestników Canal+ Online IMP mamy aż 6 byłych mistrzów kraju. Najwięcej tytułów wywalczył Janusz Kołodziej, który ma w dorobku aż cztery złote medale. Dwa razy na najwyższym podium stawał Maciej Janowski, a po razie Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.

Niekwestionowanym liderem tabeli wszech czasów pozostaje Tomasz Gollob, który ma w dorobku aż 8 złotych medali. O trzy mniej wywalczył drugi w tej klasyfikacji Zenon Plech. Trzeci jest Andrzej Wyglenda, czwarty Kołodziej, a piąty Florian Kapała. Wszyscy wygrywali rywalizację o Indywidualne Mistrzostwo Polski czterokrotnie.

Poniżej przedstawiamy pełną listę żużlowców, którzy powalczą o tytuł Canal+ Online IMP w sezonie 2022 oraz ich indywidualne numery startowe, które będą widniały na plastronach oraz numery porządkowe, umożliwiające przypisanie pól startowych, na pierwszy turniej w Grudziądzu.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 1 – Grudziądz (godz. 19)

1. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – #16 – dzika karta

2. Maciej Janowski – (Betard Sparta Wrocław) – #71

3. Jakub Miśkowiak – (zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #515

4. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – #100

5. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – #29

6. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – #95

7. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz) – #59

8. Kacper Woryna (zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #223

9. Bartosz Smektała (zielona-enegia.com Włókniarz Częstochowa) – #115

10. Paweł Przedpełski (for Nature Solutions Apator Toruń) – #323

11. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – #333

12. Dominik Kubera (Motor Lublin) – #415

13. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – #842

14. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – #187

15. Patryk Dudek (for Nature Solutions Apator Toruń) – #692

16. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – #33

Rezerwowi 

17. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – #277

18. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – #58

Trwa sprzedaż biletów w systemie online. W wejściówki można zaopatrywać się na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 16.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w czterech stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym)

Cennik

Bilety VIP – 300 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce numerowane na Trybunie D)

Trybuna C i E – 50 zł normalny, 35 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Trybuny A, B, F, G, H, I, K – 40 zł normalny, 30 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna.

Translate »