2019 – Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 i 6 października do Gdańska znów zjadą najlepsi motocrossowcy z Europy, by rywalizować w Drużynowych Mistrzostwach Starego Kontynentu. Ta impreza odbędzie się na torze przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku. Bilety online już w sprzedaży na stronie: bilety.speedwayevents.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_btn title=”REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW” color=”black” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F09%2Fregulamin_sprzedazy_biletow.pdf|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

Te zawody, z udziałem czołowych zawodników z całej Europy, znów zagoszczą na gdańskim obiekcie. Dotychczas odbyły się dwie edycje – w 2017 i 2018 roku.

Pierwszej z nich towarzyszyły bardzo trudne warunki atmosferyczne. Po intensywnych nocnych opadach deszczu pierwszego dnia odbyła się tylko jedna seria treningowa, a decyzją jury reszta sobotniej rywalizacji została odwołana. Organizatorzy stanęli jednak na wysokości zadania i dzień później na gdańskim torze motocrossowym można było obserwować ciekawe zawody.

Rok później w świetnej atmosferze rywalizowało 19 teamów. Rywalizację mężczyzn wygrali Włosi, na kolejnych miejscach sklasyfikowano reprezentacje Francji i Norwegi. Rywalizację kobiet zdominowały zaś Włoszki, wyprzedzając Holenderki i Dunki.

W tym roku w Gdańsku zaprezentuje się ponad 120 zawodników i zawodniczek z dwudziestu pięciu krajów. Federacje zrzeszone w FIM-Europe mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 zawodniczki) i jednym teamie męskim (4 zawodników: 2 zawodników w klasie MX85 oraz po jednym w MX125 i MX250). Motocrossowcy walczą w trakcie wyścigów o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują rezultaty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Na torze przy Starogardzkiej wystartują praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu. Na liście startowej są mistrzowie świata, Europy oraz oczywiście swoich krajów. Szykuje się wielkie sportowe widowisko, a fani motocrossu z pewnością będą mieli co oglądać.

Foto: PZM/ PSP/ Łukasz Świderek

Polska będzie reprezentowana zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn. Znamy już skład Biało-Czerwonych. W damskiej drużynie pojadą: Joanna Miller i Karolina Jasińska. Z kolei wśród mężczyzn nasz kraj reprezentować będą: Szymon Staszkiewicz, Marcin Bandosz, Jakub Kowalski, Olaf Włodarczak.

Zanim zawodnicy wszystkich reprezentacji wyjadą na tor, zapraszamy kibiców na uroczystą prezentację zespołów. Motocrossowcy, którzy wystartują w Drużynowych Mistrzostwach Europy, zostaną przedstawieni fanom w Forum Gdańsk. Prezentację zaplanowano na piątek, 4 października, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Foto: PZM/ PSP/ Łukasz Świderek

Dzień później, 5 października, odbędą się przejazdy treningowe oraz kwalifikacyjne. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę po godzinie 13:00i potrwają aż do 17:00. W niedzielę 6 października uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 10:00. Ostatni wyścig przewidziano o godzinie 16:30.

Harmonogram zawodów:

Sobota, 5 października

Niedziela, 6 października

Na oba weekendowe dni obowiązuje jedna wejściówka. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy – dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów (obowiązują ważne legitymacje) – 10 zł. Wstęp bezpłatny mają zagwarantowany dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne.

Wejściówki można już kupić online na stronie: http://bilety.speedwayevents.pl. Będzie też możliwość ich zakupu przed zawodami w kasach znajdujących się tuż przy wejściu na tor (płatność tylko gotówką).

Po kontroli dostępu posiadacz biletu otrzyma specjalną opaskę, która upoważnia do poruszania się po terenie imprezy masowej w wyznaczonych dla publiczności strefach. Opaska pozwala również na opuszczenie imprezy masowej i ponowne wejście na nią w trakcie jej trwania.

Foto: PZM/ PSP/ Lukasz Świderek

Organizatorzy szykują również sporo atrakcji dla kibiców wokół toru. – Będzie dużo atrakcji dla najmłodszych – plac zabaw, wojskowa strefa poszukiwania skarbów, udostępnimy także przejażdżki na motocyklach czy wystawę pojazdów zabytkowych. Wszyscy znajdą coś dla siebie. Już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia toru przy ulicy Starogardzkiej w pierwszy październikowy weekend – zapewnia Paweł Kurajk z GAMK Gdańsk, który współorganizuje imprezę.

Wydarzenie wspierają: Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Orlen, Lotto, Subaru i Polski Związek Motorowy.

Wyniki z poprzednich lat:

2017 – MXOEN

Kobiety: 1.Holandia, 2.Włochy, 3.Niemcy

Mężczyźni: 1.Francja, 2.Dania, 3.Włochy

2018 – MXOEN

Kobiety: 1.Włochy, 2.Dania, 3.Holandia

Mężczyźni: 1.Włochy, 2.Francja, 3.Norwegia

[/vc_column_text][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_btn title=”REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW” color=”black” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F09%2Fregulamin_sprzedazy_biletow.pdf|||” button_block=”true” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Translate »