Złoty Kask – Finał

*20.04.2019* godz. 14:45

PIŁA

Stadion MOSiR, ul. Bydgoska 1

W kalendarzu SpeedwayEvents.pl nie może zabraknąć finału Złotego Kasku, który to turniej, drugi rok z rzędu, zorganizujemy razem z Euro Finnance Polonią Piła na stadionie miejscowego MOSiR przy ul. Bydgoskiej 1. Ruszyła właśnie przedsprzedaż biletów online na te zawody i potrwa do 13 kwietnia włącznie

Tę jedną z najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu sportu żużlowego Polskiego Związku Motorowego zaplanowano w Wielką Sobotę, 20 kwietnia. Od godziny 14:45 szesnastu zawodników powalczy o główne trofeum, a dodatkowy smaczek imprezy to – jak zwykle – jednoczesne wyłonienie reprezentantów Polski do startu w eliminacjach cyklu Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship.

Kryteria określone przez PZMot są następujące: prawo do startu w eliminacjach cyklu Speedway Grand Prix uzyska czterech najlepszych zawodników finału Złotego Kasku plus dwóch wyznaczonych przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Jeśli natomiast chodzi o Speedway Euro Championship, Polska ma przyznanych siedem miejsc. Otrzyma je piątka najlepszych w finale Złotego Kasku oraz dwóch żużlowców, nominowanych przez GKSŻ.

Po raz kolejny gospodarzem finałowego turnieju o Złoty Kask będzie przyjazna sportowi żużlowemu Piła. Rok temu zawody przysporzyły wielu emocji, przypieczętowanych zwycięstwem dobrze znanego w mieście nad Gwdą Jarosława Hampela z Fogo Unii Leszno. Drugie miejsce na podium wywalczył Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów), trzecie natomiast Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno).

Od dziś można kupować bilety na tegoroczny finał. Razem z platformą TicketCo zapraszamy do ich kupowania online pod adresem bilety.speedwayevents.pl.

Wejściówki są aktualnie w przedsprzedaży i można je kupić w niższych cenach, które obecnie kształtują się od 15 do 40 zł. Chętne osoby zapraszamy również do skorzystania z zakupu biletów VIP, który w przedsprzedaży kosztować będzie 120 zł. W sprzedaży są również bilety dla dzieci do lat 7 w cenie 1 zł. Nie obowiązują one jednak na trybunie VIP stadionu w Pile. Przedsprzedaż zakończy się 13 kwietnia marca o godzinie 23.59. Później ceny nieznacznie się zmienią.

Razem z wejściówkami można jednocześnie nabyć atrakcyjne gadżety żużlowe i akcesoria kibicowskie. Więcej tego typu asortymentu możecie Państwo znaleźć pod adresem: speedway-shop.pl

Znamy już finalistów tegorocznych zmagań o Złoty Kask. Janusz Kołodziej, a także Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) i Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) start mieli zapewniony z urzędu, z uwagi na udział w cyklu Speedway Grand Prix 2019 (czwarty – Bartosz Zmarzlik zrezygnował ze startu w turnieju o Złoty Kask). Pozostałych trzynastu uczestników pilskich zawodów wyłoniły trzy turnieje półfinałowe.

Z zawodów w Tarnowie awans uzyskali: Piotr Protasiewicz (Falubaz), Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów), Piotr Pawlicki (Fogo Unia) Maksym Drabik (Betard Sparta). Półfinałowa impreza w Ostrowie Wielkopolskim wyłoniła pięciu zawodników, którzy awansowali do decydującej rozgrywki. Byli to: Szymon Woźniak (truly.work Stal), Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra), Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa), Kacper Woryna (ROW Rybnik) oraz Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź). Wreszcie z Piły do finału dostali się: Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa), Krzysztof Buczkowski (Mr Garden GKM Grudziądz), Dominik Kubera (Fogo Unia) oraz Oskar Bober z miejscowej Euro Finnance Polonii, który co prawda w półfinale był jedenasty, ale awans uzyskał na prawach przedstawiciela gospodarza finału, który miejsce w decydującej rozgrywce miał zagwarantowane z urzędu.