Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów – 2020

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów

Już za tydzień, 12 października 2020, poznamy medalistów Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 21 na żużlu. Zawody odbędą się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku o godzinie 17.00. Zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

Pierwotnie finał zaplanowany był na 12 września w węgierskiej miejscowości Nagyhalasz, jednak został odwołany z uwagi na sytuację pandemiczną. W tej sytuacji FIM Europe podjęła decyzję o przeniesieniu rywalizacji do Polski.

– W tym trudnym dla wszystkich sezonie nie raz już nasze obiekty okazały się zbawienne dla dyscypliny, bo głównie dzięki Polsce można było przeprowadzić rywalizację o medale na różnych szczeblach. Podobnie jest z walką o laury Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 21. Zapraszamy w najbliższy poniedziałek do Gdańska – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego i jednocześnie przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

Rozgrywane od 1998 roku zawody przyniosły w historii aż 25 medali dla Polski, w tym 10 złotych. Dwukrotnym mistrzem Europy był Rafał Okoniewski, czego poza nim nikt nie dokonał. Szansę na to miał Wiktor Lampart, złoty medalista z 2019 roku, ale z tegorocznej rywalizacji wyeliminowała go kontuzja.

– Nie oznacza to jednak, że chcemy schodzić ze zwycięskiej ścieżki, bo przecież w 2018 roku wygrał Dominik Kubera – przypomina trener reprezentacji Polski do lat 21, Rafał Dobrucki. – Na przeznaczone dla naszej federacji miejsca powołałem Mateusza Cierniaka oraz Jakuba Miśkowiaka. Myślę, że każdego z nich stać na sukces w tych zawodach – dodaje szkoleniowiec biało-czerwonych.

Wstęp na European U21 Individual Speedway Championship dla kibiców będzie się odbywał na podstawie programu zawodów w cenie 10 zł, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu. Dzieci i młodzież do 15. roku życia, a także emeryci i renciści – wstęp bezpłatny.

Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Lista startowa

1. Jan Kvech (Czechy)
2. Mads Hansen (Dania)
3. Tom Brennan (Wielka Brytania)
4. Peter Chlupac (Czechy)
5. Mateusz Cierniak (Polska)
6. Markus Birkemose (Dania)
7. Norick Blodorn (Niemcy)
8. Jakub Miśkowiak (Polska)
9. Lukas Fienhage (Niemcy)
10. David Pacalaj (Słowacja)
11. Andriy Rozaliuk (Ukraina)
12. Alexander Woentin (Szwecja)
13. Timi Salonen (Finlandia)
14. Marko Levishyn (Ukraina)
15. Jonatan Grahn (Szwecja)
16. Daniel Klima (Czechy)

17. Mateusz Świdnicki (Polska)
18. Karol Żupiński (Polska)

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

 

 

 

 

 

 

 

Translate »