2021 – Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1LŻ

Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl zapraszają wszystkich fanów żużla do Gdańska. Już w niedzielę, 19 września 2021 r. o godzinie 13.00 rozpoczną się tam atrakcyjnie zapowiadające się zawody żużlowe – Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 nie zabraknie wielkich emocji. Bilety są już w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl i w serwisie ebilet.pl. 

Podstawą do ustalenia obsady była lista klasyfikacyjna wedle średniej biegopunktowej, uzyskanej w fazie zasadniczej sezonu. Na tej podstawie GKSŻ nominowała 15 uczestników, a dzika karta trafiła do Krystiana Pieszczka, reprezentującego Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

-– Stawka jest bardzo wyrównana, identycznie zresztą jak było w tegorocznych zmaganiach o punkty eWinner 1. Ligi Żużlowej. Naprawdę trudno wskazać zdecydowanego faworyta do triumfu – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Sześć turniejów – pięciu triumfatorów

Turniej, wyłaniający Indywidualnego Mistrza 1. Ligi Żużlowej, jest rozgrywany od 2015 roku. Wygrał wówczas w Gnieźnie (zawody były połączone z turniejem o koronę Bolesława Chrobrego) Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź). Rok później w Lublinie zwyciężył Robert Miśkowiak, który reprezentował wówczas także barwy klubu z Łodzi. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile zwyciężył Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsku najlepszy okazał się Mikkel Michelsen (wtedy Wybrzeże). Ostatnie dwie edycje tych zawodów – w Gnieźnie i Bydgoszczy – były już popisem Petera Ljunga z tarnowskiej Unii. Szwed jednak nie obroni tytułu, bo obecny sezon ma dużo słabszy, zresztą sporadycznie pojawiał się na torze, więc nie zakwalifikował się do startu.

Możemy więc być pewni, że siódma już odsłona Indywidualnych Mistrzostw eWinner 1. Ligi Żużlowej przyniesie nowego triumfatora. Kto okaże się jego zwycięzcą? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielne popołudnie, 19 września.

Memoriał Zbigniewa Podleckiego

Przypomnijmy, że formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Finał będzie jednocześnie biegiem memoriałowym, poświęconym pamięci legendarnego zawodnika Wybrzeża Gdańsk – Zbigniewa Podleckiego.

– Jak co roku chcemy uczcić pamięć tego wielkiego sportowca, którego imieniem został przed kilkoma laty nazwany stadion przy Zawodników 1, użytkowany na co dzień przez gdański klub. Liczę, że wszyscy obejrzymy dobre zawody, które będą przyjemną dla oka przygrywką przed finałem play off w tej klasie rozgrywkowej – powiedział Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl

Lista startowa

1. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
2. Andzejs Lebedevs (Wilki Krosno)
3. Vadim Tarasenko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
4. Brady Kurtz (Orzeł Łódź)
5. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
6. Viktor Kulakov (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – dzika karta
9. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
10. Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik)
11. Tobiasz Musielak (Wilki Krosno)
12. Rune Holta (ROW Rybnik)
13. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
14. Sergey Logachev (ROW Rybnik)
15. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
16. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)

Rezerwowi
17. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Bilety na ten atrakcyjnie zapowiadający się turniej są już do nabycia w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl

Cennik biletów

Trybuna Główna

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 30 zł

Dziecięcy (do 10 lat) – 5 zł

Sektory Otwarte

Normalny – 20 zł

Ulgowy – 15 zł

Dziecięcy (do 10 lat) – 5 zł

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 12 września – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IM1LŻ”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. 
 
Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19)

Zawody odbędą się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego, znanego promotora imprez żużlowych.

 

 

 

 

 

 

 

Translate »