2022 – DPV LOGISTIC FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK

Poznaliśmy lokalizację, godzinę rozpoczęcia i sponsora tytularnego tegorocznego Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela. Impreza odbędzie się w Lany Poniedziałek, 18 kwietnia, o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, rodzinnym mieście pierwszego polskiego mistrza świata. Sponsorem tytularnym wydarzenia została firma DPV Logistic. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z tak zwaną  długą brodą. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik ma na koncie dwa triumfy – oba w ostatnich sezonach – 2020 i 2021. Zawodnik z Gorzowa będzie miał więc 17 kwietnia szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. Nie ma za to wśród triumfatorów nazwiska Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego przed dwoma laty pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od ubiegłego sezonu Finał Turnieju o Złoty Kask. Pierwsze, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe odbyły się w Zielonej Górze, teraz czas na rodzinne miasto mistrza.

– Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą wyłącznie kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Szczegóły zostaną opublikowane w komunikacie GKSŻ – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Sprzedaż biletów na opolski Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela rozpocznie się w przyszłym tygodniu. O szczegółach poinformujemy w osobnym komunikacie.

Translate »