Bilety

EUROPEAN PAIRS SPEEDWAY CHAMPIONSHIP FINAL

Już 1 października o godzinie 14 czekają nas w Opolu wielkie emocje, związane ze sportem żużlowym. W Finale European Pairs Speedway Championship czyli kontynentalnym czempionacie w jeździe parami zobaczymy reprezentacje Danii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski. Biało-czerwoni będą celować w swój szesnasty medal w historii tej imprezy. Bilety już pojawiły się w sprzedaży online. 

 

KUP BILET

Półfinały

Polacy start w finale zaplanowanym na stadionie im. Mariana Spychały mieli zapewniony z urzędu z racji pełnienia roli gospodarza. Pozostałe reprezentacje musiały walczyć o prawo startu w Opolu podczas dwóch turniejów półfinałowych. 

W lipcu, na torze w fińskiej miejscowości Varkaus, triumfowali Duńczycy przed ekipą gospodarzy i Wielką Brytanią. Z kolei w sierpniu, uczestników drugiego półfinału, gościło węgierskie Nagyhalasz. Tam niespodziewanie wygrali Włosi, wyprzedzając Łotyszy i Słoweńców. Z rywalizacji na tym etapie odpadli między innymi Szwedzi czy Czesi. 

Polscy żużlowcy, prowadzeni przez trenera Rafała Dobruckiego, przystąpią do rywalizacji jako faworyci, ale oczywiście nie będą mieć łatwego zadania. Składy wszystkich drużyn poznamy wkrótce. Każdy kraj musi wystawić minimum dwóch zawodników, ale może też wspomóc się rezerwowym.

 

KUP BILET

Numery startowe finalistów: 

Wielka Brytania – 1,2,15 

Słowenia – 3,4,16 

Włochy – 5,6,17 

Polska – 7,8,18 

Dania – 9,10,19 

Łotwa – 11,12, 20 

Finlandia – 13,14,21

 

KUP BILET

***

Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 25 września – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet MEP Opole”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

 

KUP BILET

Translate »