2021 – KOJAK#78 FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK – MEMORIAŁ JERZEGO SZCZAKIELA

KOJAK#78 FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK – MEMORIAŁ JERZEGO SZCZAKIELA

 

Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz Marwis.pl Falubaz zapraszają wszystkich fanów żużla do Zielonej Góry. W poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godzinie 18.45 rozpoczną się tam atrakcyjnie zapowiadające się zawody – Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask. Na stadionie przy Wrocławskiej 69 nie zabraknie wielkich emocji. Głównego trofeum bronić będzie Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów). Ruszyła sprzedaż biletów, znamy też listę startową. 

Zgodnie ze świeżo zatwierdzonym regulaminem, w imprezie weźmie udział 15 reprezentantów Polski, a także zawodnik z tzw. dziką kartą, który może, lecz nie musi spełniać warunku bycia kadrowiczem. Postanowiono przyznać ją dla Piotra Protasiewicza (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra).

– Przy nominacjach liczyła się aktualna forma sportowa, prezentowana w rozgrywkach ligowych i innych zawodach. To był czynnik decydujący. Stąd obecność na przykład Tobiasza Musielaka czy Mateusza Tondera, którzy otrzymali ode mnie powołania do drużyny narodowej – tłumaczy swoje wybory trener Rafał Dobrucki, który do startu w imprezie powołał ośmiu kadrowiczów z grona seniorów, pięciu z kategorii U-24 oraz dwóch juniorów U-21. Także obaj zawodnicy rezerwowi są członkami Żużlowej Reprezentacji Polski.

KOJAK#78 FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK – MEMORIAŁ JERZEGO SZCZAKIELA – Lista startowa

 1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
 2. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
 3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
 5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
 6. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
 7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
 10. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 11. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 13. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
 14. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 15. Dominik Kubera (Motor Lublin)
 16. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Rezerwowi:

 1. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 2. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)

[vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.ebilet.pl%2Fsport%2Fsporty-motorowe%2Fzuzel-memorial%2F%3Fpartner%3Dzuzel|||” button_block=”true” add_icon=”true”]

Finał Turnieju o Złoty Kask ma ogromne znaczenie prestiżowe. Te zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasz Gollob, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik przed rokiem wygrał tę imprezę po raz pierwszy.

Nie ma za to wśród triumfatorów Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego w ubiegłym roku pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od obecnego sezonu Finał Turnieju o Złoty Kask. W Zielonej Górze po raz pierwszy zobaczymy więc, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe.

– Od dawna myśleliśmy o takim właśnie upamiętnieniu imienia Jerzego Szczakiela, szybko uzyskaliśmy akceptację rodziny i cieszę się, że w ten sposób oddamy stosowny hołd mistrzowi – mówi Piotr Szymański.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Wejściówki są dostępne w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Cennik biletów

Super VIP

300 zł – w cenie wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów

VIP Start

60 zł – normalny

5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia – decyduje dokładna data urodzenia)

Sektory: A-H, I-J, K1 – K10, Sektor przy warsztacie:

30 zł – normalny

20 zł – ulgowy (przysługuje osobom uczącym się do 24. roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie – decyduje dokładna data urodzenia)

5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia – decyduje dokładna data urodzenia)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju TUTAJ.

Organizatorzy przygotowali też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 czerwca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Złoty Kask”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. 

[vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.ebilet.pl%2Fsport%2Fsporty-motorowe%2Fzuzel-memorial%2F%3Fpartner%3Dzuzel|||” button_block=”true” add_icon=”true”]

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 25% pojemności stadionu.

Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego.

 

Translate »