2019 – Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

W trakcie tegorocznej Majówki warto zarezerwować sobie czas na wizytę na stadionie żużlowym! 1 maja o godzinie 17 zapraszamy nad morze na turniej par o Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego. Na starcie nie zabraknie uczestników cyklu Grand Prix. Bilety już w sprzedaży.

Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, które od lat towarzyszy gdańskiemu speedwayowi. Walczono o nie na torze przy ul. Zawodników w różnej formie, a na liście triumfatorów widnieje wiele znanych nazwisk.

Tegoroczny turniej będzie jednocześnie poświęcony pamięci legendarnego zawodnika Wybrzeża – Zbigniewa Podleckiego. Dwukrotny medalista, złoty (1965) i srebrny (1967), Drużynowych Mistrzostw Świata, a także Indywidualny Mistrz Europy (1964) – to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii gdańskiego klubu. Był wręcz uwielbiany przez kibiców za widowiskowy styl jazdy.

Jego karierę przerwał wypadek drogowy, do którego doszło 19 sierpnia 1972 na ulicach Gdańska. W efekcie Podlecki doznał urazu kręgosłupa, został sparaliżowany od pasa w dół i resztę życia spędził na wózku inwalidzkim.

Był jednak częstym gościem na zawodach na gdańskim stadionie, zawsze oglądając mecze z wysokości szczytu pierwszego łuku, na górce ponad trybunami.

Odszedł od nas, po ciężkiej chorobie, w 2009 roku. Kilka miesięcy później, na mocy uchwały Rady Miasta Gdańska, stadion żużlowy przy ul. Zawodników nosi imię Zbigniewa Podleckiego. Legenda Wybrzeża ma też tam swoją pamiątkową tablicę.

Tegoroczna impreza będzie miała charakter turnieju par, a jej formuła została skonsultowana zarówno z władzami miasta oraz rodziną Zbigniewa Podleckiego. Wystąpią w niej byli oraz obecni zawodnicy Wybrzeża, którzy reprezentowali gdański klub na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obsada będzie godna rangi imprezy. Na torze nie zabraknie uczestników cyklu Grand Prix.

Zbigniew Podlecki

Gdański charakter zawodów z pewnością podkreśli fakt, że każdy duet pojedzie w barwach jednej z dzielnic miasta. Swoje teamy na torze przy ul. Zawodników będą miały 1 maja: Stogi, Przeróbka, Chełm, Śródmieście, Nowy Port, Brzeźno i Orunia.

– Chcemy, by Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego był rozgrywany w takiej formule także w przyszłości. Dzielnic Gdańska jest ponad trzydzieści, a w zawodach par może pojechać siedem teamów. Tegorocznego wyboru dokonaliśmy po konsultacji z władzami miasta oraz rodziną legendy Wybrzeża. Przyjęliśmy zasadę, że w tych zawodach zawsze będzie startował team Brzeźno, bo z tą dzielnicą związany był Zbigniew Podlecki. Pozostałe będą rokrocznie dobierane systemem rotacyjnym – tłumaczy Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Trwa już sprzedaż biletów online na Puchar Prezydenta Gdańska – Memoriał Zbigniewa Podleckiego.

Szczegółowy cennik

Bilet Dziecięcy (do lat 6) – 1 zł

Bilet Ulgowy (upoważnia do wstępu na stadion osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty. Nie obowiązuje na Trybunie Głównej/VIP) – 10 zł

Bilet Normalny – 15 zł

Bilet Trybuna Główna Ulgowy (upoważnia do wstępu na Trybunę Główną/VIP osoby uczące się do 18. roku życia, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz emerytów i rencistów, po okazaniu legitymacji emeryta/rencisty) – 15 zł

Bilet Trybuna Główna Normalny – 30 zł

Program zawodów – 5 zł

Bilety są już dostępne na stronie: bilety.speedwayevents.pl. Razem z wejściówkami można jednocześnie nabyć atrakcyjne gadżety żużlowe i akcesoria kibicowskie. Więcej tego typu asortymentu możecie znaleźć pod adresem: speedway-shop.pl

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

 

 

Translate »