2020 – European Individual Ice Speedway Championship

 

EUROPEAN INDIVIDUAL ICE SPEEDWAY CHAMPIONSHIP

Najlepsi specjaliści Starego Kontynentu od lodowej odmiany żużla powalczą o miano najlepszego w Europie już po raz drugi na terenie naszego kraju. Po Sanoku, gdzie rozdawano medale w 2008 roku, pora na Tomaszów Mazowiecki! To tam, w Arenie Lodowej, już w niedzielę, 13 grudnia 2020 roku o godzinie 16.30, zapraszamy na European Individual Ice Speedway Championship. Będzie to jednodniowa impreza, którą poprzedzi sobotnia sesja treningowa.

Miejscem zmagań będzie Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki. To pierwszy w Polsce zadaszony obiekt, który posiada tor lodowy i jest przystosowany do organizowania zawodów sportowych różnej rangi. Na co dzień służy przede wszystkim do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i short-tracku. Żużlowcy zawitają tam po raz pierwszy.

W zawodach wystąpi 16 najlepszych europejskich zawodników. Ich nazwiska poznamy 3 grudnia, bo do tego dnia poszczególne federacje dokonają swoich zgłoszeń. Polsce, jako gospodarzowi imprezy, przysługuje z urzędu jedno miejsce i Główna Komisja Sportu Żużlowego z tego prawa skorzystała, desygnując do udziału w zawodach swojego przedstawiciela – Michała Knapp (Żuraw Gdańsk).

Impreza składać się będzie z jednego turnieju, podczas którego odbędzie się 20 wyścigów, a także baraż i wyścig finałowy. Niestety turnieju nie obejrzą z trybun kibice z uwagi na panującą obecnie sytuacją pandemiczną i związanymi z tym obostrzeniami. Będzie jednak transmisja telewizyjna na żywo.

Sponsorem głównym zawodów jest PKN Orlen. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki.

 

 

 

 

 

 

 

Translate »