European Individual Ice Speedway Championship

 

 

Najlepsi specjaliści Starego Kontynentu od lodowej odmiany żużla powalczą o miano najlepszego w Europie już po raz drugi na terenie naszego kraju. Po Sanoku, gdzie rozdawano medale w 2008 roku, pora na Tomaszów Mazowiecki! To tam, w Arenie Lodowej, już w sobotę, 21 marca 2020 roku, zapraszamy na European Individual Ice Speedway Championship. Będzie to jednodniowa impreza, którą poprzedzi piątkowa sesja treningowa.

Miejscem zmagań będzie Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki. To pierwszy w Polsce zadaszony obiekt, który posiada tor lodowy i jest przystosowany do organizowania zawodów sportowych różnej rangi. Na co dzień służy przede wszystkim do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego i short-tracku. Żużlowcy zawitają tam po raz pierwszy.

W zawodach wystąpi 16 najlepszych europejskich zawodników. Ich nazwiska poznamy w lutym, gdy poszczególne federacje dokonają swoich zgłoszeń. Polsce, jako gospodarzowi imprezy, przysługuje z urzędu jedno miejsce i Główna Komisja Sportu Żużlowego z tego prawa zamierza skorzystać, desygnując do udziału w zawodach swojego przedstawiciela.

Impreza składać się będzie z jednego turnieju, podczas którego odbędzie się 20 wyścigów, a także baraż i wyścig finałowy. Tytułu mistrzowskiego broni Rosjanin Siergiej Makarow.

Cennik:

Sektor A (za wyjątkiem trybun A-3 i A-4)

Bilet Normalny – 99 zł

Bilet Ulgowy – 85 zł*

Sektor B

Bilet Normalny – 79 zł

Bilet Ulgowy – 65 zł

Pakiet VIP & Hospitality

Trybuny A-3 i A4 – 300 zł**

* – bilet ulgowy przysługuje osobom do 18. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) oraz emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji)

** – pakiet VIP & Hospitality zawiera: miejsce numerowane w najlepszej części obiektu na Trybunie VIP, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe)