2019 – Finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych – Bydgoszcz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych – Bydgoszcz 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

Żużel w najlepszym wydaniu wraca do Bydgoszczy! Już w sobotę, 11 maja o godzinie 14.45, na stadionie przy ul. Sportowej 2 odbędzie się finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych.


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text]

Na starcie zobaczymy pięć duetów z PGE Ekstraligi – Fogo Unię Leszno, truly work Stal Gorzów, Betard Spartę Wrocław, forBet Włókniarza Częstochowa, Get Well Toruń, a także pary pierwszoligowej Arged Malesa Ostrovii i gospodarzy – ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz.

Zgodnie z regulaminem pięć par PGE Ekstraligi zostało zakwalifikowanych do bydgoskiego finału na podstawie zeszłorocznej tabeli rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski.

Arged Malesa TŻ Ostrovia awans do finału uzyskała z rozegranych 30 kwietnia br. Mistrzostw Par Klubowych Nice 1. Ligi Żużlowej, które zakończyły się jej zwycięstwem na torze w Gnieźnie. Wreszcie ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz wystąpi w zawodach na prawach gospodarza.

Lista Startowa

truly work Stal Gorzów

Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek

forBet Włókniarz Częstochowa

Paweł Przedpełski, Adrian Miedziński

Fogo Unia Leszno

Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński

Betard Sparta Wrocław

Maksym Drabik, Jakub Jamróg

Get Well Toruń

Norbert Kościuch, Igor Kopeć-Sobczyński

Każda z drużyn ma dodatkowo prawo do wystawienia zawodnika rezerwowego.

Klub z Bydgoszczy jest najbardziej utytułowany, jeśli chodzi o liczbę wywalczonych medali w historii Mistrzostw Polski Par Klubowych. Polonia ma w dorobku 18 krążków, w tym aż 11 złotych. Na drugim miejscu plasuje się gorzowska Stal, która ma 22 medale w dorobku, lecz 10 złotych. Trzecią pozycję zajmuje Unia Leszno, która wywalczyła 18 medali, w tym 8 złotych.

Sponsorem tytularnym imprezy jest Grupa Lotos SA – koncern naftowy, zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych oraz asfaltów.

Sprzedaż biletów online rozpoczęła się już na stronie: bilety.speedwayevents.pl. Sprzedaż stacjonarna będzie prowadzona od wtorku, 7 maja 2019, w siedzibie ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz.

Honorowy patronat nad zawodami objęli prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz europoseł i działacz sportowy Ryszard Czarnecki.

 

[/vc_column_text][vc_btn title=”KUP BILET” color=”danger” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-check-circle” css_animation=”bottom-to-top” link=”url:https%3A%2F%2Fspeedwayevents.pl%2Fbilety%2F|||” button_block=”true” add_icon=”true”][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Translate »