Bilety na European Pairs Speedway Championship Final – Opole 2023 już w sprzedaży online

Już 1 października o godzinie 14 czekają nas w Opolu wielkie emocje, związane ze sportem żużlowym. W Finale European Pairs Speedway Championship czyli kontynentalnym czempionacie w jeździe parami zobaczymy reprezentacje Danii, Finlandii, Łotwy, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski. Biało-czerwoni będą celować w swój szesnasty medal w historii tej imprezy. Bilety już pojawiły się w sprzedaży online. Można kupować je na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

KUP BILET

 

Półfinały

Polacy start w finale zaplanowanym na stadionie im. Mariana Spychały mieli zapewniony z urzędu z racji pełnienia roli gospodarza. Pozostałe reprezentacje musiały walczyć o prawo startu w Opolu podczas dwóch turniejów półfinałowych. 

W lipcu, na torze w fińskiej miejscowości Varkaus, triumfowali Duńczycy przed ekipą gospodarzy i Wielką Brytanią. Z kolei w sierpniu, uczestników drugiego półfinału, gościło węgierskie Nagyhalasz. Tam niespodziewanie wygrali Włosi, wyprzedzając Łotyszy i Słoweńców. Z rywalizacji na tym etapie odpadli między innymi Szwedzi czy Czesi. 

Polscy żużlowcy, prowadzeni przez trenera Rafała Dobruckiego, przystąpią do rywalizacji jako faworyci, ale oczywiście nie będą mieć łatwego zadania. Składy wszystkich drużyn poznamy wkrótce. Każdy kraj musi wystawić minimum dwóch zawodników, ale może też wspomóc się rezerwowym.

KUP BILET

 

Numery startowe finalistów: 

Wielka Brytania – 1,2,15 

Słowenia – 3,4,16 

Włochy – 5,6,17 

Polska – 7,8,18 

Dania – 9,10,19 

Łotwa – 11,12, 20 

Finlandia – 13,14,21

KUP BILET

 

Historia Mistrzostw Europy Par

Historia Mistrzostw Europy Par zaczyna się w 2004 roku. To wtedy odbył się pierwszy turniej w takiej formule, a gospodarzem był węgierski Debreczyn. Ze zwycięstwa w 2004 roku cieszyła się reprezentacja Czech. Polacy z Węgier wrócili z brązowym medalem. Złoto dla żużlowej reprezentacji Polski wywalczyli natomiast rok później – na torze w Gdańsku – Robert Kościecha, Krzysztof Kasprzak i Janusz Kołodziej. W następnym sezonie – w słoweńskiej Lendawie – tytuł obronili: Sebastian Ułamek, Wiesław Jaguś i Marcin Rempała. 

Na kolejny polski złoty krążek trzeba było czekać do 2008 roku. Wtedy w austriackim Natschbach-Loipersbach najlepsi okazali się Karol Ząbik, Adam Skórnicki oraz wspomniany Ułamek. W 2011 zawody rangi Mistrzostw Europy Par zawitały do Piły. Polskę reprezentowali: Jarosław Hampel, Przemysław i Piotr Pawliccy. I to trio okazało się wtedy najlepsze. Złoto ME Par po zawodach w Pile Polacy zdobywali jeszcze czterokrotnie – w 2015 (Ułamek, Damian Baliński i Dawid Lampart w Debreczynie), 2017 (Tobiasz Musielak, Grzegorz Zengota, Mateusz Szczepaniak w Lonigo), 2018 (Zengota, Musielak, Jakub Jamróg w Brovst) oraz 2020 roku (Jamróg, Wiktor Trofimow, Mateusz Cierniak w Terenzano). 

W historii Mistrzostw Europy Par Polacy mają w sumie na koncie 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Opolski finał będzie trzecim w historii organizowanym w Polsce. W obu poprzednich przypadkach – w Gdańsku i Pile – wygrywali gospodarze i wypada podtrzymać chlubną tradycję triumfów na własnej ziemi.

 

KUP BILET

Warto też na sam koniec sezonu wesprzeć Polaków w drodze po kolejne laury. Można już kupować bilety na zawody w Opolu. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronie http://bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów na European Pairs Speedway Championship

Trybuna Główna – 70 zł

Pozostałe Sektory

Normalne – 35 zł

Ulgowe – 25 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-17 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

 

KUP BILET

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 25 września – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet MEP Opole”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

 

Translate »