Łódź gospodarzem Finału 3 CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski

Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o lokalizacji Finału 3 Canal+ Online IMP. Turniej odbędzie się 4 września o 19:00 na Moto Arenie Łódź. To pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na tym obiekcie. Wkrótce dostępnych będzie więcej informacji na temat cen i sposobu dystrybucji biletów na te zawody.

W Łodzi jest bardzo dużo nowoczesnych obiektów sportowych i jednym z nich jest Moto Arena Łódź. Stadion ten jest domowym torem H. Skrzydlewska Orła Łódź – aktualnie 7. drużyny na zapleczu PGE Ekstraligi.

Warto zaznaczyć, że Moto Arena Łódź jest bardzo nowoczesnym stadionem. Obiekt został oddany do użytku w 2018 roku. Na trybunach może zasiąść aż 10 tysięcy kibiców. Dużym ułatwieniem dla fanów speedwaya jak i dla organizatorów zawodów jest zadaszenie.

To pierwszy obiekt żużlowy w Polsce, który posiada nachylenie toru na łukach 6% i na prostych 3%. Odpowiednie nachylenie toru umożliwia zawodnikom swobodne wyprzedzanie i jednocześnie rozwijanie ogromnych prędkości. Rekordzistą toru, niezmiennie od 2018 roku, jest Rohan Tungate.

Wcześniej w Łodzi odbywały się wyłącznie zawody 1\4 Indywidualnych Mistrzostw Polski. 4 września na łódzki obiekt przyjadą najlepsi, polscy zawodnicy, którzy będą walczyć o miano najlepszego zawodnika w Polsce.

Bilety

Wkrótce będziemy informować o sprzedaży biletów. Bilety z Krosna nie zachowują ważności.

Translate »