Wiktor Przyjemski indywidualnym mistrzem Europy do lat 19

Sobotnie popołudnie w Gorzowie Wielkopolskim należało do Wiktora Przyjemskiego! Młodzieżowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz podczas WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship był bezkonkurencyjny. wygrywając wszystkie wyścigi. Srebrny medal wywalczył inny z Polaków Damian Ratajczak, a brąz Norweg Mathias Pollestad.

Zawody WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship przeszły do historii, ale w Gorzowie Wielkopolskim długo będzie mówiło się o tym, co działo się podczas rywalizacji i co wyprawiał Wiktor Przyjemski na stadionie im. Edwarda Jancarza.. Na gorzowskim torze czuł się wyśmienicie, wychodził spod taśmy jak błyskawica, nie mając praktycznie konkurentów.

– Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, tym bardziej, że wcześniej nie miałem zbyt wielu okazji do tego, by jeździć w Gorzowie. Moje występy tutaj były mocno w kratkę. Dzisiaj jednak pokazałem, że też potrafię tutaj jeździć. Wcześniej udało mi się zdobyć tu Brązowy Kask, ale stało się tak po dużych męczarniach. Dziś mogę powiedzieć, że gorzowski tor mocno awansował w moim rankingu. Okazało się, że tutaj da się wyprzedzać przy płocie i jest to duża nauka dla mnie – powiedział po swoim życiowym sukcesie Przyjemski.

Duże powody do zadowolenia może mieć również Damian Ratajczak. Zawodnik Fogo Unii Leszno wywalczył srebrny medal, ale na początku zawodów, podobnie jak Przyjemski był nie do pokonania. Pogromcę znalazł dopiero w 15. biegu i był nim wspomniany wcześniej późniejszy złoty medalista.

– Trzeba uznać klasę Wiktora, bo nie dało się go dzisiaj wyprzedzić i bardzo mu gratuluję zwycięstwa. Na ostatni bieg mogliśmy w ustawieniach trochę pozmieniać i porobić pewne korekty, ale tego nie zrobiliśmy. Nie chcę się tłumaczyć sprzętem, bo błędów po mojej stronie również było sporo. Ze srebra się jednak cieszę, a dobra passa w Gorzowie została podtrzymana i niezmiennie lubię tutaj jeździć – powiedział Ratajczak.

Słowa uznania należą się również Mathiasowi Pollestadowi, który wywalczył brązowy medal. Norweski zawodnik, jeżdżący na co dzień w gorzowskiej Stali, pokazał się z bardzo dobrej i walecznej strony. Domowy tor zna bardzo dobrze, ale przyznał, że w sobotnich zawodach nie było mu łatwo.

– To miłe uczucie, kiedy zdobywa się medal na domowym torze, ale wiązała się z tym występem spora presja, którą czułem przed zawodami. Dałem z siebie wszystko. Mieliśmy tylko 5 wyścigów i trzeba było je wykorzystać. Na początku pojawiły się drobne problemy z ustawieniami, ale w porę udało się je wyeliminować i jestem zadowolony z trzeciego miejsca – powiedział Pollestad.

Niewiele brakowało, aby na podium znalazł się Norick Bloedorn, który tak samo jak Mathias miał 12 punktów, ale w ich bezpośredniej rywalizacji lepszy był Norweg. Nowy regulamin nie przewidywał biegów dodatkowych o miejsca inne niż pierwsze. Za Bloedornem uplasował się za to faworyt gospodarzy Oskar Paluch. Wychowanek gorzowskiej Stali w biegu szóstym zaliczył groźnie wyglądający upadek i z powtórki został wykluczony, co zmniejszyło jego szanse na podium. Pozostali Polacy uplasowali się w środku stawki. 9. miejsce zajął Antoni Mencel, a 11. Krzysztof Lewandowski.

Wyniki:

1. Wiktor Przyjemski (Polska) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Damian Ratajczak (Polska) – 12 (3,3,3,2,1)
3. Mathias Pollestad (Norwegia) – 12 (1,3,2,3,3)
4. Norick Bloedorn (Niemcy) – 12 (2,3,3,2,2)
5. Oskar Paluch (Polska) – 10 (2,w,2,3,3)
6. William Drejer (Dania) – 8 (2,2,3,1,0)
7. Nazar Parnicki (Ukraina) – 8 (0,2,2,1,3)
8. Casper Henriksson (Szwecja) – 8 (1,2,1,2,2)
9. Antoni Mencel (Polska) – 7 (1,1,2,3,d)
10. Sebastian Koessler (Austria) – 7 (3,1,w,1,2)
11. Krzysztof Lewandowski (Polska) – 6 (3,1,0,0,2)
12. Jesper Knudsen (Dania) – 6 (1,1,1,2,1)
13. Niklas Holm Jakobsen (Dania) – 4 (0,2,1,0,1)
14. Anże Grmek (Słowenia) – 4 (2,0,1,0,1)
15. Nicklas Aagaard (Dania) – 1 (0,0,0,1,0)
16. Jonny Wynant (Niemcy) – 0 (0,0,u,0,0)
17. Matous Kamenik (Czechy) – ns 
18. Oskar Hurysz (Polska)- ns

Bieg po biegu:

1. Lewandowski, Paluch, Henriksson, Jakobsen
2. Przyjemski, Bloedorn, Pollestad, Wynant
3. Koessler, Drejer, Knudsen, Parnicki
4. Ratajczak, Grmek, Mencel, Aagaard
5. Przyjemski, Drejer, Lewandowski, Aagaard
6. Pollestad, Parnicki, Mencel, Paluch (w/u)
7. Bloedorn, Jakobsen, Knudsen, Grmek
8. Ratajczak, Henriksson, Koessler, Wynant
9. Ratajczak, Pollestad, Knudsen, Lewandowski
10. Przyjemski, Paluch, Grmek, Koessler (w/u)
11. Drejer, Mencel, Jakobsen, Wynant (u/4)
12. Bloedorn, Parnicki, Henriksson, Aagaard
13. Mencel, Bloedorn, Koessler, Lewandowski
14. Paluch, Knudsen, Aagaard, Wynant
15. Przyjemski, Ratajczak, Parnicki, Jakobsen
16. Pollestad, Henriksson, Drejer, Grmek
17. Parnicki, Lewandowski, Grmek, Wynant
18. Paluch, Bloedorn, Ratajczak, Drejer
19. Pollestad, Koessler, Jakobsen, Aagaard
20. Przyjemski, Henriksson, Knudsen, Mencel (d/3)

Translate »