Rozpoczął się proces akredytacyjny na WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship

Uwaga dziennikarze i fotoreporterzy! Informujemy o rozpoczęciu procesu akredytacyjnego na WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship. Można to zrobić TUTAJ za pośrednictwem serwisu Accredito.com. Zawody w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczną się 19 sierpnia o godzinie 17.00. 

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim po raz drugi w tym sezonie będzie gościł plejadę najlepszych młodych żużlowców. W czerwcu odbyła się tam runda SGP2, w której rywalizowali zawodnicy do lat 21.

19 sierpnia zaprezentują się na gorzowskim torze nieco młodsi żużlowcy, ale z podobną chęcią odnoszenia zwycięstw. W stawce jest aż 5 Polaków: Krzysztof Lewandowski, Oskar Paluch, Damian Ratajczak, Wiktor Przyjemski i Antoni Mencel. Dla wszystkich tych zawodników będzie to doskonała okazja, by sprawdzić się na tle zagranicznych rywali oraz powalczyć o medale zawodów europejskiej rangi.

Historia

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów na żużlu są rozgrywane od 1998. W pierwszej edycji, rozgrywanej w słoweńskim Krško triumfował Rafał Okoniewski. Tytuł obronił także rok później, wygrywając w Gnieźnie. W latach 1998-2012 Polacy triumfowali ośmiokrotnie. Po finale z roku 2012, kiedy triumfował Bartosz Zmarzlik zmieniono formułę tych zawodów, zwiększając limit wieku do lat 21. Praktykowano ją do roku 2020 włącznie, by w 2021 powrócić do zawodów dla żużlowców, którzy ukończyli maksymalnie 19 lat.

Rozpoczął się właśnie proces akredytacyjny dla dziennikarzy na te zawody, a wnioski akredytacyjne będą przyjmowane do 15 sierpnia włącznie. Przypominamy, że wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu Accredito.

Bezpośredni link do procesu znajduje się TUTAJ

 

Translate »