Bartosz Zmarzlik najlepszy w finale CANAL+ online IMP na torze w Pile. Buduje przewagę nad rywalami

Niedzielne zawody CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła należały do Bartosza Zmarzlika. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, a trzeci był Patryk Dudek. Start w Pole pechowo zakończył się dla Piotra Pawlickiego, który po upadku w 1. serii startów został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. W Pile nie brakowało upadków, ale również widowiskowych akcji, a zmagania zawodników obserwował komplet kibiców.

Przez całe zawody CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła systematycznie punktowali główni faworyci: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Nierówno za to jeździł najgłośniej dopingowany z trybun Jarosław Hampel, który albo wygrywał albo przyjeżdżał ostatni. Ostatecznie wywalczył jednak miejsce w finale, choć tam kapitan Motoru Lublin musiał uznać wyższość rywali. W decydującym wyścigu sprawę zwycięstwa szybko rozstrzygnął Zmarzlik, przywożąc za plecami Janowskiego oraz Dudka. Identyczna jest także obecna kolejność czołówki klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium zawodów w Pile, dzień wcześniej rywalizowali w szwedzkiej Malilli podczas Speedway Grand Prix. Tego występu nie będzie miło wspomniał Janowski, który zajął dopiero 15. miejsce. W Pile był jednak dużo szybszy.  – W Szwecji zanotowałem mocne potknięcie. Upadłem wręcz na twarz, ale w Pile wszystko układało się od początku dobrze. Czułem się szybki. Pod koniec odczułem, że tor zaczyna się lekko rozrywać. Trzeba było się trochę napocić, także przez temperaturę, ale super było pościgać się w Pile, przy tak szczelnie wypełnionym stadionie – komentuje popularny “Magic”.

Powrót do dobrej dyspozycji potwierdził Patryk Dudek. Zawodnik Apatora Toruń zajął 3. miejsce w Szwecji i powtórzył to również podczas CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła.

– Szkoda sobotniego finału, ale startu w Pile chyba jeszcze bardziej, bo czułem się bardzo szybki. Nie zdołałem w pierwszym łuku zamknąć Bartka, on to wykorzystał, wypchnął mnie. Dużo nawierzchni było na zewnętrznej i trochę mną poniewierało. Ratowałem się, żeby płynnie przejechać bieg, ale ostatecznie cieszę się, bo mieliśmy udany weekend – przyznał Patryk Dudek.

Ostatnia runda walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski już 30 lipca w Krośnie. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) – 16 (3,2,3,2,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 14 +2 (3,3,1,3,2,2)
3. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) – 14 (2,3,3,2,3,1)