Cierniak zastąpi kontuzjowanego Kasprzaka w cyklu Canal+ Online IMP

Krzysztof Kasprzak zakończył starty w sezonie 2022 z powodu kontuzji pleców. Zawodnik ZOOLeszcz GKM-u Grudziądz poinformował PZM, że z uwagi na uciążliwy ból, nie będzie mógł wystartować w pozostałych dwóch turniejach cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zastąpi go pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak (Motor Lublin).

Kasprzak w pierwszym finale Canal+ Online IMP zajął w Grudziądzu szóste miejsce. W pięciu biegach wywalczył osiem punktów. W wyścigu barażowym ruszał się jednak na starcie, za co otrzymał drugie tego dnia ostrzeżenie od arbitra, co skutkowało wykluczeniem go z powtórki.

Krzysztof Kasprzak pozostanie więc z ośmioma punktami w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a w Krośnie i Rzeszowie zastępować go będzie Mateusz Cierniak, który w Grudziądzu również pojawił się na torze, w miejsce kontuzjowanego Jakuba Jamroga (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Cierniak wywalczył wówczas sześć „oczek” i w tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Podczas turnieju w Krośnie zmiany nastąpią także w gronie rezerwowych zawodników. Na pozycję R1 „przeskoczy” Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra), a rolę R2 przejmie Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno), który w gdańskim półfinale Canal+ Online IMP zajął dwunaste miejsce.

Już wkrótce 2. finał Canal+ Online IMP w Krośnie!

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów online na Finał 2 Canal+ Online IMP na żużlu, który w poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 19.00, odbędzie się w Krośnie. W wejściówki (zostały już tylko te na sektor „drugi wiraż”) można zaopatrzyć się na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Stacjonarną sprzedaż prowadzi też w swojej siedzibie klub Cellfast Wilki Krosno.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online IMP odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników Motoru Lublin – Jarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (for Nature Sollutions Apator Toruń).

Zmarzlik zdobył też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw w zawodach i z dorobkiem 18 “oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej. Inni zawodnicy nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i z pewnością będą chcieli w Krośnie pokrzyżować plany obrońcy tytułu. Zwłaszcza będący w wysokiej formie żużlowcy lubelskiego Motoru nie stracili nadziei na złoto. Świetnie czuł się na torze w Grudziądzu Hampel, który w rundzie zasadniczej wygrał cztery biegi, a tylko raz przyjechał ostatni, jadąc z najsłabszego pola startowego. Kubera też pokazał, że jest w wysokiej formie.

W najbliższy poniedziałek rywalizacja przeniesie się do Krosna na tor, który jest najdłuższy w Polsce. Mierzy obecnie 396 m i może być sporym atutem dla dobrze go znających żużlowców gospodarzy – zawodników Cellfast Wilków Krosno – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego dziką kartę na start w sierpniowych zawodach.

Późnym wtorkowym popołudniem odbędzie się losowanie numerów porządkowych, co umożliwi obsadę poszczególnych wyścigów oraz przypisanie odpowiednich pól startowych na poniedziałkowy turniej. Poniżej przedstawiamy – w kolejności alfabetycznej – listę żużlowców, którzy wystartują w Krośnie oraz ich indywidualne numery startowe.

Lista startowa Finału 2 Canal+ Online IMP w Krośnie

Mateusz Cierniak – 842
Patryk Dudek – 692
Jarosław Hampel – 33
Jakub Jamróg – 31
Maciej Janowski – 71
Janusz Kołodziej – 333
Dominik Kubera – 415
Jakub Miśkowiak – 515
Tobiasz Musielak – 100
Przemysław Pawlicki – 59
Paweł Przedpełski – 323
Bartosz Smektała – 115
Kacper Woryna – 223
Grzegorz Zengota – 29
Bartosz Zmarzlik – 95
Mateusz Szczepaniak (dzika karta) – 16

Rezerwowi

R1 Krzysztof Buczkowski – 277
R2 Rafał Karczmarz – 99

Klasyfikacja generalna

 1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 18 pkt
 2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 14
 3. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 13
 4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 11
 5. Patryk Dudek (for Nature Sollutions Apator Toruń) – 9
 6. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
 7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 8
 8. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 8
 9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6
 10. Paweł Przedpełski (for Nature Sollutions Apator Toruń) – 6
 11. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 6
 12. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
 13. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
 14. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
 15. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 3
 16. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 2
 17. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 0

Piotr Kaczorek

Translate »