Walka o finał Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Gdańsku

Już w środę 25 maja o godzinie 18.00 na torze w Gdańsku nastąpi start do 1. wyścigu półfinału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody będą jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego. Sponsorem głównym jest firma Porter Domofony.pl.

Rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski od tego roku toczyć się będzie w nowej formule. Sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online, a najlepszych żużlowców w Polsce wyłoni cykl trzech turniejów finałowych.

Miejsce w gronie finalistów mają już zapewnione: uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix – Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów), Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), Paweł Przedpełski oraz Patryk Dudek (obaj for Nature Solution Apator Toruń), a także Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno; ubiegłoroczny medalista IMP obok Zmarzlika i Janowskiego) oraz aktualny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski – Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa). Stałą dziką kartę na wszystkie trzy turnieje finałowe otrzymał Dominik Kubera (Motor Lublin), a jedna będzie przyznawana dodatkowo na każdy z nich. Walka o pozostałych osiem miejsc plus dwa dla rezerwowych odbędzie się w najbliższą środę w Gdańsku.

Zawody będą jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego, legendarnego zawodnika miejscowego Wybrzeża, którego imieniem nazwany jest stadion przy ul. Zawodników. Zmarły w 2009 roku żużlowiec był złotym i srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Świata, jeździł też dwukrotnie w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Bilety na gdański turniej będą dostępne jedynie stacjonarnie – w stadionowych kasach. Ceny to 20 zł (normalny) oraz 12 zł (ulgowy) (dzieci i młodzież szkolna w wieku 8-18 lat, emeryci i renciści). Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem. Kasy będą czynne w dniu zawodów od 16.30, bramy zostaną otwarte o 17.00. Dostanie się na obiekt możliwe jest jedynie wejściem głównym od strony kas stadionowych, a następnie należy okazać bilet do kontroli na bramce wejściowej nr 2 lub nr 5. Dla publiczności przewidziano miejsca w sektorach: czerwonym (trybuna główna) i zielonym (miejsca od trybuny głównej w kierunku Bramy Maratońskiej).

Sponsorem głównym tej imprezy jest firma Porter Domofony.pl. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Canal+ Online, Miasto Gdańsk, marka Lotto oraz Speedwayevents.pl.

Lista startowa

1. Ernest Koza (Aforti Start Gniezno)
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
3. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
4. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno)
5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
6. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
7. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik)
8. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
9. Marcin Nowak (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)
10. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz)
11. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
12. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz)
13. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa)
14. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
15. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
16. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)

17. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów)
18. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Informacja dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności: wstęp na zawody dla was jest bezpłatny (wraz z opiekunem). Warunkiem jest okazanie na bramie wejściowej nr 2 dowodu o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Translate »