Zapraszamy do Grudziądza na Zooleszcz European Team Speedway Championship! Polska broni tytułu

Stadion przy ul. Hallera 4 w Grudziądzu będzie areną zmagań w Wielkim Finale Drużynowych Mistrzostw Europy. W sobotę, 6 kwietnia, od godziny 14.00 o medale powalczą w nim reprezentacje Czech, Danii, Szwecji oraz Polski. Sponsorem tytularnym imprezy została firma Zooleszcz. Bilety są w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Grudziądz po raz pierwszy będzie gościł międzynarodową imprezę tej rangi, a same Drużynowe Mistrzostwa Europy na żużlu odbywają się trzeci raz w historii. W obu poprzednich edycjach triumfowali Biało-Czerwoni. W 2022 roku sięgnęli po złoto w Poznaniu, rok później okazali się najlepsi na torze w niemieckim mieście Stralsund. W Grudziądzu mają więc szansę wygrać po raz trzeci z rzędu.

– Jestem bardzo zadowolony, że impreza tak wysokiej rangi będzie organizowana w Grudziądzu. Wiadomo, że żużel jest wiodącą dyscypliną sportu w naszym mieście. Sobotnie zawody będą stanowiły świetną i jakże prestiżową inaugurację sezonu. Wszystkich kibiców, nie tylko z Grudziądza zapraszam na nasz stadion – powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, który jest patronem honorowym imprezy.

Polska reprezentacja nie musiała walczyć o awans do Wielkiego Finału, bo jako gospodarz awans miała zapewniony z urzędu. Za Rafałem Dobruckim bardzo trudna decyzja. Według zapisu regulaminu, w składzie każdej z drużyn może być tylko jeden zawodnik rywalizujący w cyklu Speedway Grand Prix. Ostatecznie na zawody w Grudziądzu trener powołał Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego i Wiktora Przyjemskiego.

Polska reprezentacja jest stawiana w roli faworyta, ale duży apetyt na złoto mają także Duńczycy czy Szwedzi. Trener naszej kadry nie zamierza jednak lekceważyć żadnego z rywali.

– Prawdą jest, że my tych medali mamy już całkiem pokaźny worek. Dzielnie je dźwigamy i chcemy dorzucić kolejny krążek, najlepiej złoty. Zawodnicy, którzy będą rywalizować tutaj w sobotę wiedzą nad czym pracować, by rezultat był jak najlepszy – powiedział Rafał Dobrucki. – Mamy początek sezonu, tych kółek nasi zawodnicy nakręcili do tej pory niewiele, ale wszyscy są w podobnej sytuacji. Wiemy z pewnością, że nie lekceważymy żadnego z rywali. Każda z drużyn ma ambitnych zawodników i przyjedzie tutaj z nadziejami. Dlatego nie jest tak, że zagrażać nam będzie tylko Dania. Szwedów i Czechów również należy docenić – dodał.

– Cieszę się niezmiernie, że znów mogę reprezentować nasz kraj w Drużynowych Mistrzostwach Europy – przyznał Patryk Dudek, który był w zespole, który wywalczył złoto w Poznaniu przed dwoma laty. – Myślałem sobie ostatnio sporo o torze w Grudziądzu. Każdy z nas miał przy Hallera 4 momenty lepsze, ale i gorsze. Jesteśmy zawodnikami, którzy lubią powalczyć na torze, a to zwiastuje ciekawe zawody – dodał.

Menedżerowie pozostałych zespołów nominowali do składów tych samych zawodników, którzy rywalizowali w Finałach A i B. Te odbyły się w Pardubicach oraz Gdańsku. W Czechach awans uzyskali Duńczycy oraz gospodarze, którzy zajęli drugie miejsce, ale w korespondencyjnym pojedynku punktowym okazali się lepsi od Łotyszy. Ci z kolei uplasowali się w Gdańsku za plecami Szwedów. Reprezentacja „Trzech Koron” uzupełniła więc zestawienie Wielkiego Finału.

Składy drużyn

DANIA (menedżer Nicki Pedersen)

1. Mikkel Michelsen
2. Anders Thomsen
3. Rasmus Jensen
4. Mads Hansen
17. Bastian Pedersen

POLSKA (menedżer Rafał Dobrucki)

5. Bartosz Zmarzlik
6. Patryk Dudek
7. Przemysław Pawlicki
8. Piotr Pawlicki
18. Wiktor Przyjemski

SZWECJA (menedżer Morgan Andersson)

9. Jacob Thorssell
10. Antonio Lindbäck
11. Fredrik Lindgren
12. Kim Nilsson
19. Casper Henriksson

CZECHY (menedżer Zdenek Schneiderwind)

13. Daniel Klima
14. Vaclav Milik
15. Jan Kvech
16. Jan Macek
20. Adam Bubba Bednar

Trwa sprzedaż biletów online na Wielki Finał. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

Ceny biletów

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie D, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 75 minut przed rozpoczęciem zawodów oraz po zawodach – w momencie zwolnienia parku maszyn przez sędziego).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

poczta.cyberfolks.pl.jpg

Translate »