Dla kogo medale WDK Tunnels PL Mistrzostw Polski Par Klubowych?

Po dwóch latach przerwy rywalizacja o Mistrzostwo Polski Par Klubowych wraca na stadion POSiR “Golęcin”. Przed nami już 51. edycja tych zawodów. Tytułu mistrzowskiego, broni Motor Lublin. Na wydarzenie zapraszają Polski Związek Motorowy i Speedwayevents.pl. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. 

W zawodach wystartuje 7 drużyn. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Orlen Oil Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju udział w rywalizacji wezmą: Betard Sparta Wrocław, Apator Toruń, Tauron Włókniarz Częstochowa, Fogo Unia Leszno, NovyHotel Falubaz Zielona Góra oraz gospodarze – Ates Energy Group PSŻ Poznań.

To będzie 51. odsłona parowych zmagań w naszym kraju. W klasyfikacji medalowej od lat prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe). Drugie miejsce należy do Unii Leszno (10 złotych – 10 srebrnych – 2 brązowe), która przed rokiem w Rzeszowie zajęła 2. miejsce. Podium uzupełnia Stal Gorzów, (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych), której w tegorocznej edycji zabraknie.

A indywidualnie? Mistrz jest tylko jeden. Czyli oczywiście chodzi o Tomasza Golloba. Wychowanek Polonii Bydgoszcz to multimedalista- zdobył piętnaście krążków, jedenaście złotych i cztery srebrne. Szesnaście razy na podium MPPK stawał Piotr Protasiewicz, lecz on mistrzem był “tylko” pięć razy (pięć złotych, dziesięć srebrnych i brązowy medal). Co ciekawe, cztery z tych pięciu mistrzostw zdobył w parze z Gollobem właśnie.

Sponsorem tytularnym poznańskich zawodów została firma WDK Tunnels Polska. Jest to dynamicznie rozwijająca się firma produkująca tunele foliowe, stoły uprawowe. Produkty cieszą się dużym uznaniem na rynkach Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy.

Doświadczenie zdobyte przez lata na Wyspach Brytyjskich przekłada się na jakość i profesjonalizm oferowanych produktów i usług. Firma wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom oraz dostosowuje się do potrzeb indywidualnych Klienta. WDK Tunnels PL zapewnia kompleksową obsługę inwestycji – doradza i pomaga uzyskać dofinansowanie z środków Unijnych oraz proponuje współpracę z dostawcami produktów finansowych. Zapewnia fachową pomoc w przygotowaniu wniosków czy biznesplanów dla ARiMR i kredytów preferencyjnych.

Zgodnie ze zmienionymi przed dwoma laty przepisami, składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie biegowe. Dopuszczono też ponownie do rywalizacji obcokrajowców.

Trenerzy drużyn uczestniczących w tegorocznych Mistrzostwach Polski Par Klubowych podali następujące składy.

Lista startowa:

Fogo Unia Leszno

1. Bartosz Smektała

2. Grzegorz Zengota

15. Andzejs Lebedevs

Ates Energy Group PSŻ Poznań

3. Oleksandr Loktayev

4. Szymon Szlauderbach

16. Mateusz Dul

Orlen Oil Motor Lublin

5. Bartosz Zmarzlik

6. Dominik Kubera

17. Jack Holder

KS Apator Toruń

7. Emil Sajfutdinow

8. Robert Lambert

18. Patryk Dudek

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9. Jarosław Hampel

10. Przemysław Pawlicki

19. Rasmus Jensen

Tauron Włókniarz Częstochowa

11. Leon Madsen

12. Maksym Drabik

20. Kacper Woryna

Betard Sparta Wrocław

13. Artem Laguta

14. Daniel Bewley

21. Maciej Janowski

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na to wydarzenia. Bezpośredni link do sprzedaży znajduje się TUTAJ

Ceny biletów rozpoczynają się od 5 zł (dziecięcy) do 350 zł (VIP). W sumie dostępnych jest pięć rodzajów wejściówek. Szczegółowy cennik:

Bilet VIP – 350 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie VIP, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 75 minut przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna – 80 zł – miejsce siedzące na Trybunie Głównej

Pozostałe Sektory 

Normalne – 50 zł 

Ulgowe – 35 zł – dla emerytów i rencistów, a także dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów (od 8 do 24 roku życia – na podstawie legitymacji szkolnej / studenckiej)

Dziecięce – 5 zł – dla dzieci od 4. do 7. roku życia

Dzieci do lat 3 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

Translate »