Znamy składy finalistów Drużynowych Mistrzostw Europy. Polska ze Zmarzlikiem na czele

Poznaliśmy składy wszystkich drużyn, które wystąpią w Wielkim Finale Drużynowych Mistrzostw Europy w Grudziądzu. Zawody zaplanowano w sobotę, 6 kwietnia o 14.00. Oprócz reprezentacji Polski o medale powalczą reprezentacje Szwecji, Danii i Czech, który wywalczyły awans w sobotnich Finałach A i B. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Grudziądz po raz pierwszy będzie gościł międzynarodową imprezę tej rangi. To właśnie w mieście nad Wisłą rozdane zostaną medale Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się trzeci raz w historii. W obu poprzednich edycjach triumfowali Biało-Czerwoni. W 2022 roku sięgnęli po złoto w Poznaniu, rok później okazali się najlepsi na torze w niemieckim mieście Stralsund.

Polska reprezentacja nie musiała walczyć o awans do Wielkiego Finału, bo jako gospodarz awans miała zapewniony z urzędu. Za Rafałem Dobruckim bardzo trudna decyzja. Według zapisu regulaminu, w składzie każdej z drużyn może być tylko jeden zawodnik rywalizujący w cyklu Speedway Grand Prix. Ostatecznie na zawody w Grudziądzu powołał Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego i  Wiktora Przyjemskiego.

Menedżerowie pozostałych zespołów nominowali do składów tych samych zawodników, którzy rywalizowali w Finałach A i B.

Składy drużyn

DANIA (menedżer Nicki Pedersen)

1. Mikkel Michelsen
2. Anders Thomsen
3. Rasmus Jensen
4. Mads Hansen
17. Bastian Pedersen

POLSKA (menedżer Rafał Dobrucki)

5. Bartosz Zmarzlik
6. Patryk Dudek
7. Przemysław Pawlicki
8. Piotr Pawlicki
18. Wiktor Przyjemski

SZWECJA (menedżer Morgan Andersson)

9. Jacob Thorssell
10. Antonio Lindbäck
11. Fredrik Lindgren
12. Kim Nilsson
19. Casper Henriksson

CZECHY (menedżer Zdenek Schneiderwind)

13. Daniel Klima
14. Vaclav Milik
15. Jan Kvech
16. Jan Macek
20. Adam Bubba Bednar

Trwa sprzedaż biletów online na Wielki Finał. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie D, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 75 minut przed rozpoczęciem zawodów oraz po zawodach – w momencie zwolnienia parku maszyn przez sędziego).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

 

 

Translate »