Informacje organizacyjne dla kibiców przed European Team Speedway Championship – Final B

Dla kibiców, wybierających się na zawody do Gdańska przygotowaliśmy garść informacji organizacyjnych. Przypominamy, że European Team Speedway Championship – Finał B rozpocznie się 30 marca, w Wielką Sobotę, o godzinie 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1. Otwarcie bram obiektu nastąpi o godzinie 13.00.

Bilety i programy

Wstęp na zawody jest wolny. W sprzedaży będą jedynie programy zawodów, dostępne na stoisku z gadżetami, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Obowiązuje zakaz wnoszenia przedmiotów niebezpiecznych na stadion.

Parkingi 

Parkingi obok stadionu będą dostępne dla kibiców od strony ul. Zawodników. Obowiązuje opłata – 10 zł.

Media

Punkt obsługi mediów usytuowany będzie w recepcji VIP/Media, która będzie czynna w godzinach 12:15 – 14:45. Miejsca siedzące dla przedstawicieli mediów przeznaczone są w oznaczonym sektorze na Trybunie Głównej, z kolei miejsca parkingowe od strony ulicy Zawodników.

Dziennikarze i fotoreporterzy mają możliwość przebywania w parku maszyn maksymalnie do 90 minut przed rozpoczęciem zawodów. Właśnie o godzinie 12.30 rozpocznie się bowiem sesja treningowa, podczas której obowiązywać będą takie same zasady pracy dla dziennikarzy jak podczas zawodów. Z kolei po zawodach, możliwość wejścia do parku maszyn będzie dopiero po zwolnieniu motocykli przez sędziego.

Fotoreporterzy podczas zawodów mogą przebywać na koronie stadionu (warunek posiadania kamizelki i identyfikatora) oraz na płycie boiska (jednorazowo 2 osoby – rotacyjnie). Za pracę foto na zawodach będzie odpowiadał Jarosław Pabijan, który przeprowadzi odprawę przed zawodami (godzina 13.30 w pasie bezpieczeństwa przy starcie).

Lista startowa European Team Speedway Championship – Final B

Składy drużyn

Łotwa (menedżer Vladimirs Vagels)
1. Andžejs Ļebedevs
2. Oļegs Mihailovs
3. Jevgeņijs Kostigovs
4. Daniils Kolodinskis
17. Francis Gusts

Niemcy (menedżer Mathias Bartz)
5. Valentin Grobauer
6. Erik Riss
7. Kevin Wölbert
8. Sandro Wassermann
18. Norick Blödorn

Szwecja (menedżer Morgan Andersson)
9. Jacob Thorssell
10. Antonio Lindbaeck
11. Fredrik Lindgren
12. Kim Nilsson
19. Casper Henriksson

Ukraina (menedżer Sergey Latosinski)
13. Marko Levishyn
14. Andriy Karpov
15. Stanislav Melnychuk
16. Vitalii Lysak
20. Nazar Parnitskyi

Sędzią zawodów będzie Tomas Topinka (Czechy). Prezentacja zawodników od 14.00. Start do pierwszego wyścigu o 14.15.

Translate »