Rozpoczął się proces akredytacyjny na WDK Tunnels PL Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Drodzy dziennikarze i fotoreporterzy. Rozpoczął się proces akredytacyjny na WDK Tunnels PL Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Wnioski można składać do 31 marca włącznie za pośrednictwem serwisu Accredito.com. Rywalizacja o miano najlepszej, żużlowej pary w Polsce odbędzie się 7 kwietnia na “Golęcinie”. Wnioski akredytacyjne można składać TUTAJ.

O medale Mistrzostw Polski Par Klubowych powalczy 7 zespołów. Tytułu mistrzowskiego, drugi rok z rzędu, bronić będzie Motor Lublin. Lubelskie Koziołki triumfowały 2 lata temu właśnie na Golęcinie oraz przed rokiem w Rzeszowie. Oprócz zespołu z Lublina do rywalizacji staną: Sparta Wrocław, Apator Toruń, Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra, Unia Leszno oraz gospodarz, czyli PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym (jeden z żużlowców może być zagraniczny). Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie biegowe). Sześć drużyn z PGE Ekstraligi w gronie uczestników oraz pierwszoligowy PSŻ gwarantuje ogromne emocje. Po raz kolejny do Poznania przyjadą tacy zawodnicy jak: Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Maciej Janowski, Robert Lambert czy Janusz Kołodziej.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na te zawody. Są one dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Translate »