Zapraszamy do Gdańska na Finał B Drużynowych Mistrzostw Europy. Wstęp wolny!

30 marca rozpocznie się oficjalnie żużlowy sezon 2024 na międzynarodowej arenie. Tego dnia w Pardubicach z udziałem reprezentacji Danii, Czech, Norwegii i Słowenii, a także w Gdańsku, gdzie wystąpią zespoły Łotwy, Niemiec, Szwecji i Ukrainy, odbędą się odpowiednio Finał A oraz Finał B Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Początek rywalizacji na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

Osiem drużyn, przystępujących do walki w DME 30 marca, będzie walczyć o trzy miejsca w Wielkim Finale. Ten odbędzie się 6 kwietnia o 14.00 w Grudziądzu, gdzie na rywali czeka już występująca w roli gospodarza reprezentacja Polski, która będzie bronić tytułu. Awans uzyskają zwycięzcy Finałów A i B. Skład Wielkiego Finału uzupełni ta drużyna z drugich miejsc, która wywalczy więcej punktów.

Zawody w Gdańsku odbędą się pod egidą PZM, choć ich nieformalnym gospodarzem będzie Ukraina, która z uwagi na działania wojenne na terenie tego kraju, nie jest w stanie przeprowadzić turnieju na własnym terenie. Wzorem innych dyscyplin sportu, FMU z chęcią przyjęła propozycję organizacji imprezy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

Dla sporej społeczności ukraińskiej, żyjącej i pracującej na terenie Gdańska oraz całego województwa pomorskiego, będzie to z pewnością dobra okazja, by bezpośrednio dopingować sportowców z tego kraju w międzynarodowej rywalizacji.

Między innymi dlatego organizatorzy postanowili nie prowadzić sprzedaży biletów na te zawody. Dla każdego kibica, niezależnie od paszportu, wstęp jest wolny. Na miejscu będzie za to można kupić programy zawodów, z których dochód zostanie przekazany na rzecz stosownej organizacji, wskazanej przez Konsula Ukrainy w Gdańsku Oleksandra Plodostyia.

Na papierze faworytami gdańskich zawodów wydają się być Szwedzi, ale pozostałe drużyny z pewnością też myślą o awansie do decydującej rozgrywki w Grudziądzu. Zapowiada się naprawdę ciekawy turniej na rozpoczęcie sezonu.

Dodatkowym elementem będzie wyścig memoriałowy, poświęcony pamięci Zbigniewa Podleckiego, legendy gdańskiego Wybrzeża oraz polskiego speedwaya, który jest patronem stadionu przy ul. Zawodników 1. Zmierzą się w nim zawodnicy, nominowani do startu w wyścigu numer 20.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy, zaplanowany na 7 kwietnia w Grudziądzu. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Translate »