Rozpoczął się proces akredytacyjny na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

Uwaga dziennikarze i fotoreporterzy! Informujemy o uruchomieniu procesu akredytacyjnego na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Można to zrobić TUTAJ za pośrednictwem serwisu Accredito.com. Rywalizacja w Opolu jest zaplanowana na 1 kwietnia, na godzinę 14.00.

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik ma z kolei na koncie trzy triumfy wywalczone w latach 2020, 2021 i 2022. Przed rokiem musiał jednak uznać wyższość innego z naszych czołowych zawodników – Macieja Janowskiego, który tym samym powtórzył swój wyczyn z 2013 roku.

Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą przede wszystkim kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. To gwarantuje najlepszą możliwą obsadę. Nazwiska uczestników kwietniowych zawodów zostaną ogłoszone wkrótce. 

Wnioski akredytacyjne będą przyjmowane do 24.03 włącznie.

Przypominamy, że można już kupować bilety na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Bilety dostępne są na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Translate »