Poznaliśmy numery startowe reprezentacji na European Team Speedway Championship

Komisja Wyścigów Torowych FIM Europe przydzieliła numery startowe dla drużyn, które już 30 marca wystartują podczas Finałów A i B European Team Speedway Championship, a także w zaplanowanym na 6 kwietnia w Grudziądzu Grand Final. O awans do Wielkiego Finału walczyć będą reprezentacje 8 państw. W Finale A, który odbędzie się w Pardubicach rywalizować będą Czechy, Słowenia, Dania i Norwegia. W Gdańsku, w Finale B, kibice będą podziwiać zawodników z Ukrainy, Niemiec, Łotwy i Szwecji.

Rywalizacja o medale w European Team Speedway Championship po raz drugi odbędzie się w Polsce. Wcześniej, w 2022 roku Polacy świętowali złoto na poznańskim Golęcinie. Ostatnia edycja swój finał miała w niemieckim mieście Stralsund. Tam też wygrali Biało-Czerwoni. W tym roku nasza reprezentacja ma z urzędu zapewnione miejsce w Wielkim Finale, a to dlatego, że decydująca o medalach rywalizacja zagości w tym roku do Grudziądza. Turniej zaplanowano 6 kwietnia o godzinie 14.00.

Znamy numery startowe, z którymi wystąpią poszczególne reprezentacje. Przydzieliła je Komisja Wyścigów Torowych FIM Europe. Przypomnijmy, że w składzie każdej z nich może wystąpić maksymalnie jeden zawodnik, który startuje w cyklu Speedway Grand Prix oraz minimalnie jeden, który nie ukończył 21. roku życia.

Finał A (Pardubice, 30 marca)

Dania 1-4, 17
Czechy 5-8, 18
Norwegia 9-12, 19
Słowenia 13-16, 20

Finał B (Gdańsk, 30 marca)

Łotwa 1-4, 17
Niemcy 5-8, 18
Szwecja 9-12, 19
Ukraina 13-16, 20

W Wielkim Finale na zwycięzców zawodów w Pardubicach i Gdańsku, oraz jedną spośród drużyn, które zajmą w nich drugie miejsca – tę z lepszym dorobkiem punktowym – czeka reprezentacja Polski. Podczas rywalizacji w Grudziądzu podział miejsc startowych wygląda następująco:

Najlepsza drużyna z Finału A 1-4, 17
Polska 5-8, 18
Najlepsza drużyna z Finału B 9-12, 19
Skuteczniejsza drużyna z drugich miejsc Finału A lub Finału B 13-16, 20.

Translate »