Zmiana na liście startowej. Max Niedermaier zastąpi Marca Geyera

Marc Geyer nie wystąpi podczas Texom European Individual Ice Speedway Championship w Sanoku. Powodem absencji jest kontuzja. W jego miejsce zaprezentuje się Max Niedermaier – prywatnie kuzyn Maximiliana Niedermaiera juniora, który także jest w stawce uczestników. Rywalizacja o miano najlepszego zawodnika w Europie rusza już w sobotę 24 lutego. Dzień poźniej poznamy medalistów. Start zawodów w oba dni o godzinie 14.00.

Ice speedway w rodzinie Niedermaierów jest bardzo popularny. Szlaki w tym sporcie przetarł ojciec Maxa Niedermaiera o tym samym imieniu, który był utytułowanym zawodnikiem. Jego syn poszedł tą samą drogą, a ice speedway jest jego wielką pasją. Nie tylko z powodu osiągania ogromnych prędkości. Kocha ten sport także dlatego, że wymaga on sporego talentu do improwizacji.

– Części do motocykli nie można kupić w sklepie na każdym rogu. Często trzeba je budować samemu, co również sprawia mi dużą satysfakcję – mówi Niedermaier. – Ściganie się na motocyklu po lodzie porównać mogę tylko do skoków ze spadochronem. Osiąga się taki sam poziom adrenaliny – dodaje.

W swojej karierze osiągnął całkiem sporo sukcesów. Ma chociażby na koncie Indywidualne Mistrzostwa Niemiec, brązowy medal Ice Speedway of Nations wywalczony z reprezentacją Niemiec w 2020 roku, a w obecnym sezonie zdołał już zwyciężyć w rundzie kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata i wystąpi w Grand Prix.

Podczas rywalizacji w Sanoku będzie miał okazję powalczyć m.in. ze swoim kuzynem – Maximilianem Niedermaierem juniorem. Młodszy i mniej doświadczony pojawi się na torze z numerem 15 na plastronie. Nowo powołany reprezentant Niemiec wystartuje z czwórką.

Lista startowa Texom European Individual Ice Speedway Championship

 1. Franz Mayerbuchler (Niemcy)
 2. Jimmy Olsen (Szwecja)

 3. Heikki Huusko (Finlandia)
 4. Max Niedermaier (Niemcy)

 5. Lukáš Hutla (Czechy)
 6. Michał Knapp (Polska)

 7. Joakim Söderström (Szwecja)

 8. Andrej Diviš (Czechy)

 9. Luca Bauer (Włochy)

 10. Jasper Iwema (Holandia)

 11. Sebastian Reitsma (Holandia)

 12. Franz Zorn (Austria)

 13. Jimmy Hörnell (Szwecja)

 14. Max Koivula (Finlandia)

 15. Maximilian Niedermaier jr. (Niemcy)

 16. Martin Posch  (Austria)

Rezerwowy

17. Radek Hutla (Czechy)

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »