Fińska federacja wysłała zgłoszenia. Max Koivula i Heikki Huusko z nominacjami na Texom European Individual Ice Speedway Championship

Czas odkryć kolejne karty przed Texom European Individual Ice speedway Championship. Tym razem swoich zawodników zgłosiła fińska federacja. SML stawia na zawodników młodych. Max Koivula w ubiegłych latach miał już okazję pokazać się kibicom w Polsce. Z kolei prezentujący wysoką formę w tym roku Heikki Huusko w naszym kraju jeszcze się nie ścigał. Dwudniowa rywalizacja o miano Indywidualnego Mistrza Europy już 24 i 25 lutego. Początek zawodów – w oba dni – od godziny 14.00. Bilety w sprzedaży online.

Koivula po raz pierwszy zaprezentował się kibicom w Polsce w sezonie 2021. Jeździł w europejskim czempionacie w Tomaszowie Mazowieckim, zajmując dalekie piętnaste miejsce. Ale już rok temu w Sanoku pokazał się z jak najlepszej strony, zajmując ostatecznie wysokie, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.
– Wynik z poprzedniego sezonu był taki, jakiego od siebie wymagałem. Odpowiadał moim ówczesnym możliwościom. Bardzo dobrze wspominam zawody w Sanoku, jak i ich organizację. Nie można było na nic narzekać. Na co liczę w tym roku? Oczywiście, że na podium. Mam dużą motywację, by tego dokonać – zdradza Max Koivula, który przywdzieje plastron z numerem 14.

 

KUP BILET

 

 

O Koivuli możemy mówić, że jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o starty na torach w naszym kraju. Inaczej jest w przypadku drugiego z powołanych Finów – Heikkiego Huusko. Zawodnik swój pierwszy motocykl do ice speedwaya kupił w… 2021 roku. Mimo, że starty zaczął późno, może się pochwalić sporymi sukcesami. Jednym z nich jest awans do tegorocznego cyklu Grand Prix. Jak sam przyznaje, mimo niewielkiego doświadczenia, rywalizacji z największymi gwiazdami ice speedwaya się nie boi.

 

KUP BILET

 

– Do tej pory ścigałem się tylko w Finlandii i Szwecji, więc starty w Mistrzostwach Europy i następnie Mistrzostwach Świata będą dla mnie czymś zupełnie nowym. Zdecydowanie mam trochę mniej doświadczenia niż niektórzy moi rywale, ale jestem całkiem zadowolony z szybkości, jaką udało mi się do tej pory osiągnąć. Treningi mogłem rozpocząć już pod koniec października, co pozwoliło mi dojść do formy na najważniejsze imprezy tego sezonu. Zdradzę również, że na ten sezon kupiłem nowy motocykl, który jest bardzo szybki. Cieszę się, że będę miał okazję pokazać się w Polsce, dokąd zawitam po raz pierwszy – powiedział Heikki Huusko, który w Sanoku pojedzie z numerem 3 na plastronie.

Europejski czempionat odbędzie się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Każdego dnia przewiduje po 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Podkreślmy raz jeszcze, że suma punktów wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

 

KUP BILET

 

Bilety

Trwa już sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób z niepełnosprawnością: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnością. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »