Jimmy Olsen, Jimmy Hörnell i Joakim Söderström reprezentantami Szwecji w Sanoku

Szwedzka Federacja Motocyklowa (SVEMO) podała nazwiska zawodników, którzy wystąpią podczas Texom European Individual Ice Speedway Championship w Sanoku. 24 i 25 lutego 2024 roku na torze lodowym “Błonie” w Sanoku zaprezentują się Jimmy Olsen, Jimmy Hörnell oraz Joakim Söderström. Bilety są dostępne w sprzedaży online.

Wyróżniającym się zawodnikiem z tego grona niewątpliwie jest Jimmy Olsen. W ostatnich latach stawał dwukrotnie na podium Indywidualnych Mistrzostw Europy, wywalczając dwa brązowe medale. Początek sezonu dla Szweda jest bardzo intensywny, ale jednocześnie pełen sukcesów. Olsen na początku roku ścigał się w rozgrywkach szwedzkiej Superligi. Uzyskał również awans do Mistrzostw Świata, a także zdobył 3. miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. W Sanoku jego celem będzie złoto.

 

KUP BILET

 

– Do Sanoka jadę walczyć o złoty medal. Ostatni występ w Polsce wspominam dobrze. Nie wyzbyłem się błędów i do końca musiałem walczyć o to, by stanąć na podium. Nie byłem zaskoczony jednak swoim wynikiem. W tym roku apetyt jest oczywiście większy – powiedział Olsen.

 

KUP BILET

 

W tym sezonie Olsen rywalizował dotychczas na krajowych torach. Podczas pierwszych meczów Superligi temperatura spadła 30 stopni poniżej zera. Okazuje się, że nie dla wszystkich była to przeszkoda.

– Mieszkam i pochodzę z północnej części Szwecji, gdzie zimą temperatura na poziomie -30 stopni jest normą. Dla mnie to nie był więc problem. Można nawet powiedzieć, że zwyczajne warunki do ścigania – stwierdził Olsen.

 

KUP BILET

 

Na taką temperaturę w Polsce Szwed nie ma co liczyć, ale na gorące powitanie przez sanockich kibiców już tak. W poprzednim roku dało się zauważyć, że gdy Szwedzi ze sobą walczyli na torze, to robili to bardzo ostro. Pokazali również, że potrafią być drużyną. Tak było w ostatnich biegach ubiegłorocznego finału. Kiedy rozstrzygały się losy medalu dla Olsena, jego mechanikom pomagali pozostali reprezentanci Szwecji. Efekt tej współpracy był taki, że Jimmy stanął na najniższym stopniu podium.

– Ekipa ze szwedzkiego ice speedwaya jest jak rodzina i zawsze trzymamy się razem – komentuje zawodnik.

Do Sanoka ponownie zawita także Jimmy Hörnell. Pochodzi z małego miasteczka Örnsköldsvik, gdzie w tym roku odbyły się kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata. W ubiegłym roku na torze w Sanoku Szwed zajmował kolejno 8. i 13. miejsce, co dało mu 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jeździł też w 2021 roku w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki, gdzie był 10.

 

KUP BILET

 

Ostatni z reprezentantów “Trzech Koron” – Joakim Söderström, to zdecydowanie najbardziej doświadczony szwedzki zawodnik, który uzupełnia stawkę finalistów. 54-latkowi z pewnością nie brakuje ambicji. Dowodem są rozgrywane niedawno Indywidualne Mistrzostwa Szwecji. Zajął tam 4. miejsce w finale i gdyby nie upadek oraz wykluczenie w ostatnim biegu, nie wiadomo, jakim wynikiem zakończyłyby się zmagania dla doświadczonego Szweda. W ubiegłym roku nie mógł wystartować podczas IME w Sanoku. W ostatniej chwili został zastąpiony przez Dennisa Anderssona. Jedno jest pewne – ma w sobie tyle ambicji i doświadczenia, że poradzi sobie z pewnością także w gronie finalistów Mistrzostw Europy.

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

 

KUP BILET

 

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób z niepełnosprawnościami: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »