Franz Mayerbüchler, Maximilian Niedermaier jr. i Marc Geyer będą reprezentować Niemców w Sanoku

Niemiecka federacja (DMSB) podała nazwiska reprezentantów, którzy powalczą o miano najlepszego zawodnika w Europie w lodowej odmianie speedwaya. W Sanoku wystartuje ich aż trzech: Franz Mayerbüchler, Maximilian Niedermaier jr. oraz Marc Geyer. Zawody w Sanoku już 24 i 25 lutego. Start rywalizacji – w oba dni – o godzinie 14.00. Bilety są dostępne w sprzedaży online.

Najbardziej z tego grona doświadczony Franz Mayerbüchler walczył w ubiegłym sezonie o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na torze w Inzell. Nie poszło mu zbyt dobrze, a dużo lepsze wspomnienia zachował chociażby z Polski. Przed dwoma laty w Sanoku, podczas pierwszego finału European Individual Ice Speedway Championship zajął 7. miejsce. W drugiej odsłonie w Tomaszowie Mazowieckim był 6. co ostatecznie, w klasyfikacji generalnej dało mu 5. miejsce. Po dwóch latach, w Sanoku będzie chciał z pewnością poprawić swój wynik.

 

KUP BILET

 

 

– Lubię tor w Sanoku. Pamiętam, że 2 lata temu był bardzo dobrze przygotowany. Cieszyła mnie również atmosfera na tamtejszym obiekcie. W tym roku nie miałem zbyt wielu okazji do trenowania, ale do zawodów na pewno będę gotowy. Zostało jeszcze trochę czasu. Moim celem na ten sezon jest: poprawić starty, osiągać dobre wyniki i przede wszystkim dobrze się bawić – przyznaje Franz Mayerbüchler.

Wśród zgłoszonych zawodników jest również Maximiliana Niedermaiera jr. Ten niespełna 24-letni zawodnik nie ma jeszcze dużego doświadczenia w ice speedwayu, ale jego nazwisko jest bardzo dobrze znane w tym światku. Jego kuzyn Max Niedermaier wygrał niedawno rundę kwalifikacyjną do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2024 i powalczy w Grand Prix. Lodową odmianę żużla uprawiał również jego wujek. Można stwierdzić, że Maximilian Niedermaier jr. ice speedway nosi w genach.

 

KUP BILET

 

 

– Nigdy nie byłem na zawodach w Sanoku, ale głęboko wierzę, że będzie świetnie. Ze swojej strony obiecuję, że zrobię wszystko, by pojechać jak najlepiej. Nie będę stawiał sobie konkretnych celów – chcę zdobyć najwięcej punktów jak się tylko da. W tym roku miałem kilka możliwości, by wyjechać na tor w Szwecji. Dodatkowo obserwowałem rywalizację w Örnsköldsvik, gdzie byłem ze swoim kuzynem. Liczę, że to doświadczenie zaprocentuje – stwierdza Maximilian Niedermaier jr.

Dobrze znany wśród sanockich kibiców jest za to Marc Geyer. W poprzedniej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy niemiecki zawodnik ulokował się na 11. pozycji.

– Mam dobre wspomnienia z zeszłego roku. Nie obyło się tam bez zabawnych sytuacji, jak chociażby ta, kiedy metę przekroczyłem bez motocykla, bo spadłem z niego na ostatnim wirażu. Miło wspominam warunki, które panowały w Sanoku, szczególnie, że na stadionie bez dachu trudno jest wyprodukować lód i utrzymać go w dobrej formie przez 2 dni. Dużą zaletą obiektu jest również nocleg przy samym torze. W zeszłym roku przyjechałem do Polski bez żadnych oczekiwań. 11. miejsce było dla mnie wynikiem, z którego byłem bardzo zadowolony. Chciałbym być w pierwszej dziesiątce, ale żeby to osiągnąć, musiałbym po prostu pojechać trochę szybciej i nie spaść dwa razy z motocykla – wspomina Marc Geyer. 

 

KUP BILET

 

 

Niemcy, obok Austriaków i Szwedów, będą najliczniej reprezentowaną nacją podczas sanockiej imprezy. Federacje te otrzymały od FIM Europe po trzy miejsca. Czechy, Finlandia, a także Holandia wystawią po dwóch reprezentantów. Włochy i Polska – po jednym.

 

KUP BILET

 

 

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób z niepełnosprawnościami: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »