Michał Knapp z oficjalną nominacją PZM na Texom European Individual Ice Speedway Championship

Oficjalnie możemy ogłosić, że Polski Związek Motorowy zgłosił Michała Knappa do zaplanowanych w Sanoku Texom European Individual Ice Speedway Championship. Dla Polaka będzie to piąty start z rzędu w mistrzostwach Starego Kontynentu. Przypomnijmy, że rywalizacja odbędzie się 24 i 25 lutego – w obu przypadkach o godzinie 14.00. Bilety dostępne w sprzedaży online.

Za jedynym reprezentantem Polski w tej odmianie speedwaya dość trudny okres, związany z problemami sprzętowymi, z jakimi Knapp borykał się w poprzednim sezonie. Przed startami w 2024 roku udało się jednak temu zaradzić. Z pomocą przyszli Polski Związek Motorowy, sponsorzy zawodnika oraz promotor ice speedwaya w Polsce – Speedwayevents.pl. Dzięki wsparciu finansowemu, Michał Knapp może ze spokojem przygotowywać się do nadchodzących występów na torach lodowych.

 

KUP BILET

 

– Wszystko nabiera tempa i idzie ku dobremu. Teraz mamy wreszcie dobry sprzęt. Udało się sporo potrenować i przetestować ustawienia motocykla, bo przez dwa tygodnie z rzędu pogoda bardzo dopisywała, więc była ku temu okazja. Podczas treningów nie obyło się bez małych komplikacji, ale sytuacja została w porę opanowanaPolski Związek Motorowy, moi sponsorzy oraz Speedwayevents.pl przyczynili się do tego, że pozyskaliśmy upragniony sprzęt. Podczas treningów łatwo można było dostrzec, że to dobrze zainwestowane pieniądze – podsumowuje Michał Knapp.

To właśnie w kłopotach z motocyklem zawodnik szukał przyczyn słabszego występu podczas ubiegłorocznej edycji European Individual Ice Speedway Championship. Polak chciał się pokazać w Sanoku z jak najlepszej strony, jednak wadliwy sprzęt przyczyniał się do upadków, a w konsekwencji kontuzji.

 

KUP BILET

 

 

– Poprzednie zawody w Sanoku pokazały skalę naszych braków sprzętowych. O skutecznym ściganiu się na takim motocyklu nie było mowy, a wyjeżdżać tylko po to, żeby wyjeżdżać i na każdym okrążeniu zaliczać upadek, nie ma sensu. Swoje lata mam, a zdrowie jest tylko jedno. Obecny motocykl bardzo mi odpowiada, rama i jego wysokość są idealne. To aspekty, których nikt nie bierze może mocno pod uwagę, ale dla tak wysokiego zawodnika jak ja, ma znaczenie dopasowanie sprzętu do wzrostu i gabarytów. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować za okazane wsparcie podziękować. Gdyby nie pomoc Polskiego Związku Motorowego, Speedwayevents.pl oraz kilku sponsorów, nie byłoby tego sprzętu w moim garażu, a w takiej sytuacji nie wystartowałbym w żadnych zawodach – podkreśla Knapp.

Start w Sanoku nie będzie jedynym dla Polaka w tym roku. Knapp już 27 stycznia powalczy w szwedzkim Örnsköldsvik o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata. – Nie chcę nikomu nic obiecywać, tam się wszystko może zdarzyć. Nazwiska w stawce są mocne i jest się z kim ścigać. Moje cele to po prostu podjęcie walki i chęć skutecznej rywalizacji z innymi zawodnikami, a nie oglądanie ich pleców. Sprzęt powinien mi w tym pomóc. Pamiętajmy jednak, że tylko ośmiu najlepszych zawodników awansuje do Mistrzostw Świata. Gdyby udało mi się załapać do pierwszej dziesiątki byłbym szczęśliwy, a pierwsza ósemka – to już byłoby moje prywatne mistrzostwo świata – rozmarzył się Knapp.

 

KUP BILET

 

 

Po występie w Szwecji, będzie okazja do zobaczenia Michała w akcji w naszym kraju (w marcu ma też zaplanowany start w Holandii). W ostatni weekend lutego przyjedzie do Sanoka powalczyć w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Na torze “Błonie” zawsze może liczyć na wsparcie polskich kibiców. – Nie ma nic wspanialszego niż owacje od fanów, którzy przyjeżdżają na zawody z różnych stron Polski. Kiedy podnosisz się po upadkach obolały i słyszysz brawa, to bardzo motywuje i pomaga szybko zapomnieć o bólu. W Sanoku wsparcie ze strony kibiców zawsze było na najwyższym poziomie. W piłce nożnej mówi się, że kibice są dwunastym zawodnikiem. W naszym sporcie stanowią dobrego ducha stadionu i za to należy się im ogromny szacunek – kończy Knapp.

Texom European Individual Ice Speedway Championship już za nieco ponad miesiąc. Podczas tych zawodów Michał Knapp wystartuje z numerem “6” na plastronie i będzie jedynym reprezentantem naszego kraju.

 

KUP BILET

 

 

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »