Holendrzy powołali swoich reprezentantów. Sebastian Reitsma i Jasper Iwema z nominacjami

Zawody Texom European Individual Ice Speedway Championship w Sanoku zbliżają się wielkimi krokami, a to znaczy, że federacje rozpoczęły wysyłanie swoich nominacji. Jako pierwsza zrobiła to Holenderska Federacja Motorowa (KNMV), która postawiła na Sebastiana Reitsmę i Jaspera Iwemę. Zawody o miano najlepszego zawodnika w Europie już 24 i 25 lutego. Start rywalizacji, w oba dni, o godzinie 14.00.

Nazwiska Sebastiana Reitsmy i Jaspera Iwemy są dobrze znane polskim kibicom z dwóch powodów. Po pierwsze obaj zawodnicy startowali już w Polsce. Po drugie łączą ich polskie korzenie – mamy tych zawodników pochodzą z naszego kraju.

Sebastian Reitsma, którego ojciec także ścigał się na lodzie, w poprzednim roku w Sanoku uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Europy. Warto dodać, że holenderski zawodnik ma dopiero 17 lat. W Sanoku zobaczymy go z numerem 11 na plastronie.

 

KUP BILET

 

 

Drugi z powołanych Holendrów to blisko 35-letni Jasper Iwema. Ostatni raz przed sanocką publicznością wystąpił w 2022 roku, zajmując wtedy wysokie, 6. miejsce (w klasyfikacji generalnej był jednak ósmy – wcześniej plasował się na 9 i 7 pozycji). Jasper oprócz walki o tytuły w Europie, ma na swoim koncie występy w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w ice speedwayu.

Holender ma bardzo bogate doświadczenie w sportach motorowych. Startował w serii motocyklowych Mistrzostw Świata klasie 125cc, Moto 2 i Moto 3, a także MotoE. Ostatnio zawiesił karierę, biorąc udział przez dłuższy czas w jednym z  holenderskich TV Show. Wrócił w tym sezonie i ma już za sobą starty w lidze szwedzkiej. W Sanoku pojedzie z numerem 10 na plastronie.

 

KUP BILET

 

 

Bilety

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

 

KUP BILET

 

 

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »