Wiemy kto pojedzie w Finałach A i B European Team Speedway Championship

Znamy już kalendarz rozgrywek FIM Europe, a wraz z nim daty i miejsca rozgrywania najważniejszych imprez żużlowych. Wiemy w jakich miastach odbędą się Finał A i Finał B Drużynowych Mistrzostw Europy. Zawodników, którzy powalczą o udział w Wielkim Finale ugoszczą: Gdańsk i Pardubice. Walka o medale odbędzie się za to w Grudziądzu.

Rywalizacja o medale w European Team Speedway Championship po raz drugi odbędzie się w Polsce. Wcześniej, w 2022 roku Polacy świętowali złoto na poznańskim Golęcinie. Ostatnia edycja swój finał miała w niemieckim mieście Stralsund. Tam też wygrali Biało-Czerwoni. W tym roku nasza reprezentacja ma z urzędu zapewnione miejsce w Wielkim Finale, a to dlatego, że decydująca o medalach rywalizacja zagości w tym roku do Grudziądza. Turniej zaplanowano 6 kwietnia.

Nim jednak dojdzie do Wielkiego Finału, trzeba poznać rywali Polaków. 30 marca osiem zespołów ze Starego Kontynentu pojedzie w Finale A (Pardubice) oraz Finale B (Gdańsk). Wiemy już, że na torze w Pardubicach zaprezentują się reprezentacje Czech, Słowenii, Danii i Norwegii. W Gdańsku o awans powalczą z kolei: Ukraina, Niemcy, Łotwa i Szwecja. Z obu tych turniejów awans uzyskają zwycięzcy. Stawkę uczestników Wielkiego Finału uzupełni jedna spośród drużyn, które zajmą miejsce drugie – ta z lepszym dorobkiem punktowym.

Translate »