Reprezentanci ośmiu państw będą rywalizować w Sanoku

Już 24 i 25 lutego w Sanoku odbędzie się rywalizacja o medale European Individual Ice Speedway Championship. Na torze „Błonie” start pierwszego wyścigu zaplanowano w oba dni o godzinie 14.00. Do FIM Europe dotarły zgłoszenia do udziału w imprezie z 8 krajowych federacji.

Po raz drugi z rzędu medale European Individual Ice Speedway Championship zostaną rozdane w Sanoku. Zawody ponownie odbędą się w klasycznej formule dwudniowej – o kolejności będzie decydować łączna suma punktów wywalczona podczas rywalizacji w sobotę i niedzielę na torze “Błonie”. Przed rokiem mistrzowski tytuł wywalczył sobie Austriak – Franz Zorn, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej reprezentującego Włochy Lucę Bauera oraz Jimmiego Olsena (Szwecja).

Do ogłoszenia nazwisk tegorocznych uczestników pozostało jeszcze trochę czasu, ale znany jest już podział 18 miejsc (wliczając zawodników rezerwowych) dla poszczególnych federacji. W Sanoku zaprezentują się przedstawiciele ośmiu państw.

 

KUP BILET

 

 

Podział miejsc

Aż cztery federacje dostały możliwość zgłoszenia po trzech zawodników. Dwie z nich: czeska i austriacka będą mogły zgłosić dwóch zawodników do turnieju i po jednym rezerwowym. Z kolei Niemcy i Szwedzi będą mieć po trzech pełnoprawnych reprezentantów w zawodach. Po dwa miejsca dostali Finowie i Holendrzy, po jednym z kolei Polska i Włochy.

 

KUP BILET

 

Tegoroczne zawody

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który w 2020 roku był trzynasty w klasyfikacji generalnej, rok później dwunasty, następnie jedenasty, a w zeszłym roku, głównie przez kłopoty sprzętowe, uplasował się na osiemnastej pozycji. Teraz będzie chciał wyraźnie się poprawić. 

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Każdego dnia przewiduje po 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Podkreślmy raz jeszcze, że suma punktów wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

 

KUP BILET

 

Bilety

Ruszyła już sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik 

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

599 zł – normalny

349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

99 zł – normalny

79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

79 zł – normalny

59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)

349 zł – normalny

199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

59 zł – normalny

49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

49 zł – normalny

39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Translate »