Rozpoczął się proces akredytacyjny na European Individual Ice Speedway Championship – Sanok 2024

Uwaga dziennikarze i fotoreporterzy! Informujemy o uruchomieniu procesu akredytacyjnego na European Individual Ice Speedway Championship – Sanok 2024. Można to zrobić TUTAJ za pośrednictwem serwisu Accredito.com. Walka o medale w Sanoku rozpocznie się 24 lutego o godzinie 14.00. 

Ice Speedway wrócił do Sanoka w 2022 roku, po ośmiu latach przerwy. Wówczas na torze „Błonie” odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych Indywidualnych Mistrzostw Europy, a także rywalizowano o Puchar Burmistrza Sanoka. Rok później odbyła się już tylko walka o medale. I to w klasycznym wydaniu dwudniowym, a o ostatecznej kolejności decydowała łączna suma punktów, wywalczona w obu turniejach. Mistrzowski tytuł wpadł w ręce Austriaka Franza Zorna, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Lucę Bauera (Włochy) i Jimmiego Olsena (Szwecja). Złoty medalista powtórzył tym samym swój wyczyn z roku 2008, gdy został kontynentalnym czempionem po raz pierwszy.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który w 2020 roku był trzynasty w klasyfikacji generalnej, rok później dwunasty, następnie jedenasty, a w zeszłym roku, głównie przez kłopoty sprzętowe, uplasował się na osiemnastej pozycji. Teraz będzie chciał wyraźnie się poprawić.

Wnioski akredytacyjne będą przyjmowane do 18 lutego włącznie.

Przypominamy, że można już kupować bilety na European Individual Ice Speedway Championship. Bilety dostępne są na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Translate »