Zmiany w obsadzie EF Serwis Mercedes-Benz Indywidualnych Mistrzostw 2. LŻ

Ostatnie mecze na polskich torach żużlowych obfitowały w liczne wypadki, a w konsekwencji kontuzje. Dotknęły one m.in. Sama Mastersa i Josha Pickeringa ze Startu Gniezno oraz Krystiana Pieszczka ze Stali Rzeszów. W Pile nie wystąpią również zapowiadani wcześniej Jacob Thorssell i Adam Ellis. Powodem jest ich zaplanowany wcześniej start w meczu USA – Reszta Świata, który także odbędzie się 14 października.

Turniej w Pile pierwotnie był zaplanowany 8 października, a jego obsada została ustalona na podstawie średnich biegopunktowych po rundzie zasadniczej Drużynowych Mistrzostw 2. Ligi Żużlowej. Wtedy zarówno Ellis jak i Thorssell mogliby jechać w Pile. Niestety przełożenie zawodów, co było koniecznością z przyczyn organizacyjnych, uniemożliwia im start w nowym terminie, bo już wcześniej mieli zakontraktowany start za Oceanem.

W tej sytuacji organizatorzy postanowili przyznać tzw. dziką kartę młodemu zawodnikowi Enea Polonii Piła Jonasowi Knudsenowi, który zastąpił w stawce Brytyjczyka. Z kolei za Szweda miał jechać jego klubowy kolega z Texom Stali Rzeszów Krystian Pieszczek.

Jednak minionej niedzieli – podczas rewanżowego meczu finału play off 2. LŻ – dopadł go pech. Na skutek upadku doznał złamania kości śródręcza, co wykluczyło jego udział w pilskich zawodach. Tego samego spotkania nie dokończył także Sam Masters. On z kolei złamał kciuk w wyniku kolizji na torze i też w Pile nie pojedzie.

W tej sytuacji na liście startowej pojawiły się nazwiska zawodników oczekujących. Jednak Jevgenija Kostigovsa wykluczyły kłopoty sprzętowe, Petera Ljunga start w USA w tym samym meczu co Ellis i Thorssell, a Damian Baliński miał wcześniej zaplanowany udział w turnieju Tobiasza Musielaka w Lesznie.

Ostatecznie w miejsce Pickeringa pojedzie Daniel Klima, za Mastersa zobaczymy Rafała Karczmarza, z kolei za Thorssella wystartuje Zbigniew Suchecki.

Lista startowa IM 2. Ligi

1. Hubert Łęgowik (Ultrapur Start Gniezno) – 1,889
2. Robert Chmiel (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,032
3. Artur Mroczka (Enea Polonia Piła) – dzika karta
4. Daniel Klima (Grupa Azoty Unia Tarnów)
5. Matic Ivaćić (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,917
6. Ryan Douglas (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 2,250
7. Tim Sorensen (Ultrapur Start Gniezno) – 2,105
8. Jonas Knudsen (Enea Polonia Piła) – dzika karta
9. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,915
10. Rene Bach (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,983
11. Rafał Karczmarz (Texom Stal Rzeszów) – 1,762
12. Adrian Cyfer (Enea Polonia Piła) – 2,327
13. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) – 2,185
14. Zbigniew Suchecki (Ultrapur Start Gniezno) – 1,750
15. Peter Kildemand (Texom Stal Rzeszów) – 2,088
16. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,317

Rezerwowi

17. Konrad Pawłowski (Enea Polonia Piła)
18. Patryk Budniak (Ultrapur Start Gniezno)

Ceny biletów:

Trybuna VIP (miejsca numerowane):

VIP Gold – 200 zł (w cenie catering – napoje alkoholowe niskoprocentowe i napoje niealkoholowe, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na trybunie VIP)

VIP Silver – 100 zł (w cenie program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na trybunie VIP)

Trybuna Start (miejsca numerowane):

Normalny – 45 zł

Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna ucząca się w szkołach średnich – liceach, technikach, studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 15 zł (dzieci w wieku szkolnym 7-15 lat)

Pozostałe Sektory:

Normalny – 35 zł

Ulgowy – 25 zł (młodzież szkolna ucząca się w szkołach średnich – liceach, technikach, studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 10 zł (dzieci w wieku szkolnym 7-15 lat)

Dzieci do lat 6 – bezpłatnie – wstęp z pełnoletnim opiekunem

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 10 października – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IM 2. Ligi Piła”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej.

Translate »