Wiktor Przyjemski zastąpi Adriana Gałę podczas CANAL+ online IMP – Finał 3 – Łódź

Podczas zawodów CANAL+ online IMP – Finał 3 – Łódź nie zobaczymy Adriana Gały. Zawodnik InvestHouse Plus PSŻ Poznań poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy tegoroczny sezon. Jego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy – Wiktor Przyjemski.

Adrian Gała awans do cyklu CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczył zajmując 3. miejsce w CANAL+ online IMP Texom Challenge, który odbył się w Grudziądzu. W Rzeszowie nie mogliśmy go oglądać, ponieważ leczył kontuzję. Nie powiodło mu się podczas Finału 2 w Pile. Kilka dni temu przekazał informację, że w tym sezonie na torach żużlowych nie będziemy go już oglądać

– Biorąc to wszystko pod uwagę, podjąłem decyzję, że kończę sezon i w tym roku już nie wystartuję w oficjalnych zawodach. Potrzebuję zdystansować się, odbudować, nabrać spokoju i zatęsknić, aby wrócić w sezonie 2024 – przekazał zawodnik.

Zastąpi go Wiktor Przyjemski, dla którego tegoroczne występy w zawodach tak wysokiej rangi są pierwszymi w karierze. Turnieje w Rzeszowie (zastępował tam Dominika Kuberę) oraz w Pile pokazały jednak, że potrafi się ścigać z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.

– Oczywiście, że się cieszę. Po raz trzeci będę miał okazję rywalizować z najlepszymi polskimi zawodnikami, a dla mnie udział w tego typu zawodach to przede wszystkim nauka. Swoje umiejętności mogę weryfikować na tle trudnych rywali. Tor w Łodzi znam z meczów ligowych i liczę tam na udany występ – powiedział Przyjemski.

W miejsce Wiktora Przyjemskiego na pozycję pierwszego rezerwowego przesunie się Mateusz Cierniak. Pozycję R2 przejmie pierwszy z zawodników oczekujących – Jakub Miśkowiak.

Lista startowa finału 3 CANAL+ online IMP 2023

1. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #692
2. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) #505
3. Wiktor Lampart (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #47
4. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra) #16
5. Oskar Fajfer (Ebut.pl Stal Gorzów) #161
6. Mateusz Świdnicki (Cellfast Wilki Krosno) #108
7. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) #333
8. Wiktor Jasiński (Ebut.pl Stal Gorzów) #299
9. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) #33
10. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) #95
11. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) #777
12. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)  #223
13. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)  #415
14. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) #277
15. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
16. Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów) #48

REZERWOWI

R1 Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)  #842
R2 Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) #515

Translate »