Czas na młodzieżową rywalizację w WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship

Już w sobotę, 19 sierpnia, na stadionie im. Edwarda Jancarza zmierzą się najlepsi zawodnicy, których wiek nie przekracza 19 lat. Wśród uczestników jest aż 6 Polaków: Krzysztof Lewandowski, Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski, Antoni Mencel i Damian Ratajczak oraz Oskar Hurysz w roli rezerwowego. Bilety wciąż są dostępne online na stronie bilety.stalgorzow.pl.,a w dniu zawodów będą do nabycia – od 10.00 – w sklepie klubowym na gorzowskim obiekcie.

Informacje organizacyjne

Zawody WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship rozpoczną się o godzinie 17.00. Sprzedaż biletów online nieprzerwanie trwa na stronie bilety.stalgorzow.pl. W dniu zawodów sprzedaż stacjonarna biletów oraz programów  będzie prowadzona w Sklepie Kibica od 10.00. Cena programu zawodów to 20 złotych. W dniu zawodów odbędzie się też trening. Początek o 13.00

Stadion

Otwarcie bram obiektu nastąpi o godzinie 16.oo. Dopuszczalne będzie wniesienie otwartego napoju bezalkoholowego w butelce plastikowej o pojemności do 0,5 litra. Na terenie stadionu będą działać punkty gastronomiczne.

Transmisja z zawodów

Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na YouTubie portalu Pobandzie.com pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=CsE4HDSP_uU .Start pierwszego biegu o godzinie 17.00.

Media

Akredytacje dla mediów będą do odebrania od godziny 12.30 na bramie wjazdowej na parking klubowy (PK) od strony ulicy Kwiatowej.

Historia

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19 to zawody z ponad dwudziestoletnią tradycją. Po raz pierwszy odbyły się w 1998 roku w słoweńskim Krško. W latach 1998-2012 Polacy triumfowali ośmiokrotnie. Po finale z roku 2012, kiedy triumfował Bartosz Zmarzlik zmieniono formułę tych zawodów, zwiększając limit wieku do lat 21. Praktykowano ją do roku 2020 włącznie, by w 2021 powrócić do zawodów dla żużlowców, którzy ukończyli maksymalnie 19 lat.

Młodzież w Gorzowie

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim po raz drugi w tym sezonie będzie gościł plejadę najlepszych młodych żużlowców. W czerwcu odbyła się tam runda SGP2, w której rywalizowali zawodnicy do lat 21.

19 sierpnia zaprezentują się na gorzowskim torze nieco młodsi żużlowcy, ale z podobną chęcią odnoszenia zwycięstw. W stawce jest aż 6 Polaków: Krzysztof Lewandowski, Oskar Paluch, Damian Ratajczak, Wiktor Przyjemski i Antoni Mencel oraz Oskar Hurysz w roli rezerwowego. Dla wszystkich tych zawodników będzie to doskonała okazja, by sprawdzić się na tle zagranicznych rywali oraz powalczyć o medale zawodów europejskiej rangi.

Na liście startowej nastąpiły małe zmiany. Z powodu kontuzji nie wystąpi Daniel Thompson. Brytyjczyka zastąpi pierwszy rezerwowy, reprezentant Danii – Niklas Holm Jakobsen. Drugim zawodnikiem na rezerwie będzie wspomniany Hurysz.

Lista startowa WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship 

1. Krzysztof Lewandowski (Polska)
2. Oskar Paluch (Polska)
3. Niklas Holm Jakobsen (Dania)
4. Casper Henriksson (Szwecja)
5. Wiktor Przyjemski (Polska)
6. Mathias Pollestad (Norwegia)
7. Norick Blodörn (Niemcy)
8. Jonny Wynant (Niemcy)
9. William Drejer (Dania)
10. Nazar Parnitskiy (Ukraina)
11. Jesper Knudsen (Dania)
12. Sebastian Kössler (Austria)
13. Nicklas Aagaard (Dania)
14. Antoni Mencel (Polska)
15. Anže Grmek (Słowenia)
16. Damian Ratajczak (Polska)

Rezerwowi
17. Matouš Kamenik (Czechy)
18. Oskar Hurysz (Polska)

 

Translate »