Zapraszamy do Gorzowa na WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship

19 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się prestiżowe zawody WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship. Rywalizacja wyłoni najlepszego zawodnika Starego Kontynentu spośród tych, których wiek nie przekroczył 19 lat. Bilety będą dostępne online na stronie bilety.stalgorzow.pl. 

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim po raz drugi w tym sezonie będzie gościł plejadę najlepszych młodych żużlowców. W czerwcu odbyła się tam runda SGP2, w której rywalizowali zawodnicy do lat 21.

19 sierpnia zaprezentują się na gorzowskim torze nieco młodsi żużlowcy, ale z podobną chęcią odnoszenia zwycięstw. W stawce jest aż 5 Polaków: Krzysztof Lewandowski, Oskar Paluch, Damian Ratajczak, Wiktor Przyjemski i Antoni Mencel. Dla wszystkich tych zawodników będzie to doskonała okazja, by sprawdzić się na tle zagranicznych rywali oraz powalczyć o medale zawodów europejskiej rangi.

– Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o miejsce na podium. Fajnie, że zawody odbędą się w Gorzowie, czyli na moim domowym torze. Nie czuję się przez to faworytem, ale dużo tutaj jeżdżę, znam dobrze tę nawierzchnię i na pewno będzie to moim atutem. Lubię się ścigać w międzynarodowych zawodach, bo jeżdżą w nich najlepsi rówieśnicy i dobrze jest się sprawdzić na ich tle – komentuje wychowanek Ebut.pl Stali Gorzów Oskar Paluch.

Sierpniowa rywalizacja to duże wyzwanie nie tylko dla niego, ale także innych zawodników, którzy znają gorzowski tor z zawodów ligowych. Takim przykładem jest Damian Ratajczak, który w maju, podczas meczu ligowego wywalczył tam dla Fogo Unii Leszno 9 punktów.

– Będą to mocno obsadzone zawody i ciężko będzie o miejsce w pierwszej trójce, w którą celuję. Ale tor w Gorzowie mi sprzyja, więc jestem pozytywnie nastawiony. Od początku moich startów na żużlu, dobrze mi się jeździ na stadionie imienia Edwarda Jancarza. Pamiętam dobre biegi w moim wykonaniu, wygrywane na ostatnich metrach. Z tymi wspomnieniami oraz geometrią, którą lubię, czekam na te zawody z dużą niecierpliwością – ocenił Ratajczak.

Lista startowa WDK Tunnels European U-19 Individual Speedway Championship 

1. Krzysztof Lewandowski (Polska)
2. Oskar Paluch (Polska)
3. Daniel Thompson (Wielka Brytania)
4. Casper Henriksson (Szwecja)
5. Wiktor Przyjemski (Polska)
6. Mathias Pollestad (Norwegia)
7. Norick Blodörn (Niemcy)
8. Jonny Wynant (Niemcy)
9. William Drejer (Dania)
10. Nazar Parnitskiy (Ukraina)
11. Jesper Knudsen (Dania)
12. Sebastian Kössler (Austria)
13. Nicklas Aagaard (Dania)
14. Antoni Mencel (Polska)
15. Anže Grmek (Słowenia)
16. Damian Ratajczak (Polska)

Rezerwowi
17. Niklas Holm Jakobsen (Dania)
18. Matouš Kamenik (Czechy)

Historia

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów na żużlu są rozgrywane od 1998. W pierwszej edycji, rozgrywanej w słoweńskim Krško triumfował Rafał Okoniewski. Tytuł obronił także rok później, wygrywając w Gnieźnie. W latach 1998-2012 Polacy triumfowali ośmiokrotnie. Po finale z roku 2012, kiedy triumfował Bartosz Zmarzlik zmieniono formułę tych zawodów, zwiększając limit wieku do lat 21. Praktykowano ją do roku 2020 włącznie, by w 2021 powrócić do zawodów dla żużlowców, którzy ukończyli maksymalnie 19 lat.

Polscy złoci medaliści IME juniorów: 

1998 – Rafał Okoniewski
1999 – Rafał Okoniewski
2001 – Łukasz Romanek
2005 – Karol Ząbik
2008 – Artur Mroczka
2009 – Przemysław Pawlicki
2011 – Piotr Pawlicki
2012 – Bartosz Zmarzlik

Bilety

Można już kupować wejściówki na te zawody. Bilety będą w dystrybucji tym razem przez serwis bilety.stalgorzow.pl. 
Cennik:
Sektory 1-10:
Bilet normalny – 15zł
Bilet junior 7-15 lat – 5zł
Dzieci do lat 6 włącznie – bezpłatnie z pełnoletnim opiekunem
Trybuna Główna – sektory 18 i 19:
Bilet normalny – 50zł
Dzieci do lat 6 włącznie – bezpłatnie z pełnoletnim opiekunem
Posiadacze karnetów Stali Gorzów na sezon 2023 – wejście za okazaniem karnetu.

W dniu zawodów, od godziny 10.00, bilety i programy będą dostępne także w Sklepie Kibica przy Stadionie im. E. Jancarza. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Bilety dla osób niepełnosprawnych

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych i ich opiekunów. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 11 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IME U19 Gorzów”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Translate »