Enea partnerem CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie,  od lat wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Do wielu dyscyplin dołącza żużel i najważniejsze kluby sportowe z regionu aktywności Grupy Enea. Koncern energetyczny z Wielkopolski został sponsorem klubu żużlowego Enea Zielona Góra, ebut.pl Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Invest House Plus PSŻ Poznań oraz Enea Polonia Piła. Enea zaangażowana jest także w pojedyncze turnieje żużlowe rangi mistrzowskiej i towarzyskie.

 

Enea od wielu lat wspiera polski żużel, ponieważ jest to dyscyplina, w której mamy najlepszą ligę, a polscy zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Firma chce dodać jeszcze więcej energii zawodnikom, a wspierając żużlowców, zamierza mieć jeszcze większy udział w kolejnych sukcesach w przyszłości.

Dla Enei, koncernu energetycznego z Poznania,  naturalnym jest wsparcie klubów żużlowych z naszego obszaru działania z tak dużym potencjałem. Mamy nadzieję, że zawodnicy właściwie wykorzystają nasze zaangażowanie i w nowym sezonie „przywiozą” kibicom wiele radości i powodów do radości. Liczymy na wiele świetnych, sportowych widowisk na żużlowych stadionach i chcemy w tych emocjonujących chwilach towarzyszyć i zawodnikom, i kibicom powiedział Paweł Majewski, prezes Enei. Dotychczasowe sukcesy żużlowców to dla nas dobry argument, by wspierać ich w drodze po sukcesy. Będziemy konsekwentnie budować rozpoznawalność marki Enea jako sponsora polskiego żużla − dodał Majewski. 

Enea została sponsorem tytularnym klubu żużlowego z Zielonej Góry –  Enea Falubaz Zielona Góra. Drużyna będzie występować w rozgrywkach o Mistrzostwo I Ligi Żużlowej i jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Zielonogórski Klub Żużlowy SSA od wielu lat buduje swoją sportową markę w oparciu o utalentowanych i ambitnych zawodników, dla których Zielona Góra staje się ważnym miejscem w karierze.

Współpraca z Eneą w ramach sponsoringu tytularnego drużyny to zaszczyt i wielka nobilitacja. Zależy nam na stworzeniu forum dla biznesu, dzięki któremu będziemy wspólnie kształtować autorytet i siłę zielonogórskiego środowiska żużlowego − powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Enea Falubaz Zielona Góra to siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski. Jest jednym z faworytów tego sezonu. 

Do grona wspieranych przez Eneę żużlowców dołącza klub z Gorzowa. Enea została sponsorem tytularnym zawodników Stali Gorzów ścigających się w U24 Ekstralidze. Koncern energetyczny będzie także wspierać drużynę ebut.pl Stal Gorzów – wicemistrza Drużynowych Mistrzostw Polski. Do tej pory Enea wspierała turnieje organizowane przez Stal Gorzów na stadionie im. Edwarda Jancarza oraz udział drużyny U24 w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski U24. Teraz rozszerzyła wsparcie żużlowców z klubu Stal Gorzów o drużynę seniorów, występujących w PGE Ekstralidze. 

Bardzo cieszę się przede wszystkim z kontynuacji umowy ponieważ Enea wspierała klub Stal Gorzów już we wcześniejszych latach. Współpraca ta nabiera charakteru długoterminowego i cieszy też fakt, że siła marketingowa Stali Gorzów została doceniona o czym wskazuje rozszerzony charakter współpracy na drużynę seniorów w zbliżającym się sezonie 2023 powiedział Waldemar Sadowski, prezes zarządu Stali Gorzów. 

Enea została także sponsorem strategicznym najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce i na świecie – Unii Leszno. Unia Leszno to 19-krotny mistrz Polski, 8-krotny wicemistrz i 7-krotny brązowy medalista. Klub z Leszna ma w swoim dorobku ponad 135 medali Mistrzostw Polski, a w zespole Byków na przestrzeni lat startowało wielu zawodników ze światowej czołówki. W sezonie 2023 Klub Unia Leszno obchodzić będzie 85-lecie istnienia. W sezonie 2023 koncern energetyczny z Poznania będzie partnerem Unii Leszno w rozgrywkach PGE Ekstraligi oraz zespołu młodzieżowego w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

  Firma Enea dołącza do nas w roli Sponsora Strategicznego i wierzymy, że Nasza współpraca będzie korzystna dla obu stron. Z Eneą współpracujemy już od kilkunastu lat i zawsze nasze relacje przebiegały wzorowo pod względem biznesowo-marketingowym. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie owocna i kontynuowana w kolejnych sezonach. Cieszymy się, że po kilku latach marka Enea wróci do rozgrywek PGE Ekstraligi − poinformował Piotr Rusiecki, prezes Unia Leszno Sportowa S.A.

Koncern energetyczny z siedzibą w Poznaniu został również sponsorem kluczowym klubu żużlowego PSŻ Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski jest beniaminkiem I Ligi Żużlowej. W sezonie 2023 logo Enei będzie obecne m.in. na stadionie oraz na kevlarach i obszyciach motocykli poznańskich “Skorpionów”. 

Cieszy nas niezmiernie, że kolejna duża marka pojawi się w strukturze sponsorskiej PSŻ Poznań. Dziękujemy za zaufanie, jednocześnie wyrażamy nadzieję, że poprzez wspólne działania marketingowe, zwiążemy się ze sobą na lata − poinformował Jakub Kozaczyk, Prezes Klubu PSŻ Poznań.

Enea wspierać w nowym sezonie będzie także, jako sponsor tytularny, klub Enea Polonia Piła. Pilski żużel swoją historią sięga 1945 roku. Największym sukcesem drużyny żużlowej z Piły było zdobycie tytułu Mistrza Polski na żużlu w roku 1999. Polonia dwukrotnie została też Wicemistrzem Polski i dwukrotnie zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Enea, wspierając drużynę z Piły,  będzie widoczna w sezonie 2023 w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo II Ligi. 

Enea angażuje się także w pojedyncze turnieje rangi mistrzowskiej i towarzyskie. Enea była między innymi sponsorem Meczu o Puchar Fundacji PZMot, w którym gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej pokonały beniaminka 1. Ligi Invest House Plus PSŻ Poznań. Wydarzenie zgromadziło na trybunach kilka tysięcy kibiców.

Kolejnym projektem, w który zaangażował się koncern energetyczny, jest II Finał CANAL+ Online IMP. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie, które odbędzie się 16 lipca o godzinie 15:30 na stadionie żużlowym przy ulicy Bydgoskiej w Pile.

Bilety do nabycia na stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-mistrzostwa-polski

Translate »