Bartosz Zmarzlik: Lubię się ścigać w Opolu

Na koncie trzykrotnego indywidualnego mistrza świata – Bartosza Zmarzlika widnieją trzy triumfy w Finałach Turnieju o Złoty Kask. Stało się tak w 2020 roku na torze w Bydgoszczy, w sezonie 2021 na obiekcie w Zielonej Górze oraz w 2022 roku podczas zawodów w Opolu. I właśnie w stolicy polskiej piosenki najlepszy aktualnie polski zawodnik będzie chciał 6 maja wygrać po raz czwarty z rzędu. Zapraszamy na stronę bilety.speedwayevents.pl oraz do serwisu ebilet.pl. Wejściówki zakupione na termin pierwotny imprezy zachowują ważność.

 

Zawody o Złoty Kask po raz drugi z rzędu odbędą się w Opolu.  W ubiegłym roku wygrałeś je z kompletem punktów. Można pomyśleć, że na opolskim torze czujesz się jak ryba w wodzie?
Bardzo lubię ten tor i fajnie jest się na nim pościgać. Mam nadzieję, że i tym razem pójdzie mi tak samo dobrze jak ostatnio. Zobaczymy już niebawem.

Tor w Opolu jest jednym z najkrótszych w Polsce. Łatwo jest na takich obiektach rywalizować? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?
Można powiedzieć, że wychowałem się na krótkich torach, więc jazdę na nich mam trochę we krwi. Lubię techniczne tory, gdzie trzeba być non stop bardzo skupionym. Przypomina mi to moje pierwsze kroki w żużlu i tor, który zbudował mi tata koło domu. Faktycznie takie obiekty jak w Opolu pozwalają mi pamięcią wracać do czasów, kiedy frajda z jazdy była jedyna w swoim rodzaju.

Jesteś zawodnikiem, który woli się ścigać w niższych czy wyższych temperaturach? Pogodę na początku sezonu mamy bardzo zmienną.
Na najwyższym szczeblu ścigania temperatura nie ma znaczenia, bo trzeba się ścigać w każdej. Oczywiście dla silnika byłoby lepiej, gdyby było chłodniej, ale nie mam na to wpływu, więc staram sobie nie zaprzątać tym głowy. Stanę pod taśmą z wszystkimi najlepszymi krajowymi rywalami i będę mógł się z nimi sprawdzić. To pole do rywalizacji, nanoszenia poprawek. O to w tym wszystkich chodzi.

Jakie są Twoje cele na sezon 2023?
O celach nie lubię rozmawiać, za to lubię je sobie w jakiś sposób narzucać i realizować. Po sezonie będę mógł powiedzieć, czy te, które sobie założyłem, zostały zrealizowane. Jestem dobrej myśli i należycie przygotowany do sezonu. Czuję się wyśmienicie, więc wszystko powinno pójść jak należy. Jak na razie mogę być zadowolony z osiąganych rezultatów i jakości sprzętu.

Finał Turnieju o Złoty Kask to jednocześnie Memoriał poświęcony pamięci Jerzego Szczakiela. Jakie są Twoje wspomnienia związane z pierwszym, polskim mistrzem świata?
Pana Jerzego poznałem w miejscu, z którego się wywodzi. Niesamowita postać. Pierwszy polski Mistrz Świata, legenda.

***

Trwa sprzedaż biletów na sobotnie zawody. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów

VIP

  • 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (zawierający napoje alkoholowe i niealkoholowe oraz dania ciepłe i zimne, przekąski i desery), miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, miejsce parkingowe, zestaw upominków, wizyta w parku maszyn do godziny przed zawodami)

Trybuna Główna

  • 70 zł

Pozostałe sektory

  • 45 zł – normalny
  • 35 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)
  • dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 13.15, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 14.45. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Translate »