Już 1 maja zapraszamy na Mecz o Puchar Fundacji PZM! Zmiany w składach drużyn!

W poniedziałek, 1 maja o godzinie 14.00, na torze w Poznaniu odbędzie się Mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Zespół ebebe PSŻ Poznań zmierzy się w nim z drużyną Gwiazd 1 i 2 Ligi Żużlowej. Honorowy patronat nad zawodami objęli: europoseł Ryszard Czarnecki oraz Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Bilety na to wydarzenie można kupić na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w  serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą dostępne także w kasach. 

Zawody, które zostały przełożone z 2 kwietnia (wtedy pogoda pokrzyżowała plany; bilety zachowują ważność), odbędą się wedle ligowej tabeli biegów, ale nie będą w nich konieczne do spełnienia wymogi regulaminowe, dotyczące obecności w składzie zawodników U-23, U-24 i juniorów. Ekipę gospodarzy poprowadzi trener Tomasz Bajerski i dla jego zawodników będzie to sprawdzian generalny przed walką o punkty. W zespole rywali pojadą żużlowcy z kilku klubów 1 i 2 ligi, a do boju poprowadzi ich trener OK Bedmet Kolejarza Opole – Marcin Sekuła, który zastąpi awizowanego wcześniej trenera kadry narodowej Rafała Dobruckiego (wyjeżdża 1 maja z kadrowiczami na eliminację SEC). 

W związku ze zmianą terminu spotkania, doszło do kilku zmian w składach w stosunku do pierwotnej wersji. Kontuzje wykluczyły z udziału w meczu Tobiasza Musielaka oraz Maticia Ivacicia, występ w Finale Srebrnego Kasku uniemożliwia przyjazd do Poznania Wiktorowi Przyjemskiemu, z kolei Rasmus Jensen wystąpi w eliminacjach SEC. Nieco inaczej niż pierwotnie będzie też wyglądał skład gospodarzy. 

Składy

Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej

1. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)

2. Patrick Hansen (ROW Rybnik)

3. Jakub Jamróg (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)

4. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)

6. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole)

7. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)

Trener: Marcin Sekuła (OK Bedmet Kolejarz Opole)

ebebe PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer

10. Antonio Lindbaeck

11. Adrian Cyfer

12. Adrian Gała

13. Oleksandr Łoktajew

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak

Trener: Tomasz Bajerski

Mecz będzie miał element charytatywny. Siedem procent przychodu z biletów zostanie przekazanych na rzecz Fundacji Polskiego Związku Motorowego, która powstała z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych. Fundacja pragnie też zapobiegać wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zależy jej na ograniczaniu skutków wypadków poprzez upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

Sponsor Główny

Sponsorem Głównym imprezy została Grupa Enea – jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Bilety

Można wciąż kupować bilety online na poniedziałkowy mecz. W wejściówki można zaopatrzyć się na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą do nabycia w stadionowych kasach od godziny 12.00.

Ceny biletów: 

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna – 70 zł

Pozostałe Sektory

Normalne – 45 zł

Ulgowe – 30 zł – (dla emerytów i rencistów, a także dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów (od 8 do 24 roku życia – na podstawie legitymacji szkolnej / studenckiej).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 12.00, bilety i programy będą dostępne także w kasach i na stoiskach stacjonarnyc. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Translate »