Znamy listę startową Reall Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela

10 kwietnia, czyli w Lany Poniedziałek, na stadionie żużlowym im. Mariana Spychały Opole zjawią się najlepsi polscy żużlowcy,  powołani przez Główną Komisję Sportu Żużlowego i trenera kadry – Rafała Dobruckiego. Stawką jest nie tylko zwycięstwo w Reall Finale Turnieju o Złoty Kask – Memoriale Jerzego Szczakiela, ale również przepustki do eliminacji Speedway Grand Prix czy Speedway European Championship. Początek zawodów o 14.00. Właśnie poznaliśmy ich obsadę.

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Poznaliśmy właśnie tegoroczną obsadę opolskiej imprezy. Nominacje ogłosiła Główna Komisja Sportu Żużlowego po konsultacji z trenerem reprezentacji Polski Rafałem Dobruckim. W stawce mamy piętnastu seniorów i trzech juniorów. Szesnastu zawodników reprezentuje kluby PGE Ekstraligi, dwóch 1. Ligi Żużlowej.

Lista startowa Reall Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela

 1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
 2. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin)
 3. Maksym Drabik (Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa)
 4. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)
 5. Kacper Woryna (Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa)
 6. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń)
 7. Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów)
 8. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
 9. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń)
 10. Piotr Pawlicki (Batard Sparta Wrocław)
 11. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 12. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin)
 13. Krzysztof Kasprzak (Cellfast Wilki Krosno)
 14. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
 15. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)
 16. Jakub Miśkowiak (Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa)
 17. R1 Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)
 18. R2 Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)

Ubiegły rok

W ubiegłym roku zwycięstwo świętował Bartosz Zmarzlik zdobywając w Opolu komplet punktów. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dudek. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy wciąż mogą kupować bilety na kwietniowe zawody. Sprzedaż internetowa jest prowadzona na stronach: http://bilety.speedwayevents.pl oraz https://ebilet.pl. 

Ceny biletów

VIP

 • 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (zawierający napoje alkoholowe i niealkoholowe oraz dania ciepłe i zimne, przekąski i desery), miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, miejsce parkingowe, zestaw upominków, wizyta w parku maszyn do godziny przed zawodami)

Trybuna Główna

 • 70 zł

Pozostałe sektory

 • 45 zł – normalny
 • 35 zł – ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat, emeryci i renciści)
 • dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 2 kwietnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Złoty Kask 2023”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Translate »