Czas na Finał 3 Canal+ Online IMP w Rzeszowie. Dla kogo medale?

Rzeszów będzie miejscem ostatecznej rozgrywki w walce o medale cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Początek zawodów w poniedziałek, 5 września, o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. Wejściówki na te zawody są wciąż do nabycia w sprzedaży online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą dostępne także w kasach stadionu.

Rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu od tego roku toczy się w nowej formule. Sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online, a najlepszych żużlowców w kraju wyłania cykl trzech turniejów finałowych. Dwa już za nami – pierwszy z odbył się 9 lipca w Grudziądzu i zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów). W drugim – rozegranym 15 sierpnia w Krośnie – wygrał Dominik Kubera (Motor Lublin). Obaj prowadzą ex aequo w klasyfikacji generalnej i mają po 31 punktów. Decydujące rozstrzygnięcie 5 września o godzinie 19 na stadionie przy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie.

Polski Związek Motorowy zdecydował o przyznaniu dzikiej karty na te zawody dla Wiktora Lamparta (Motor Lublin). Natomiast nominalny pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak (Motor) zastąpi w stawce Krzysztofa Kasprzaka (Zooleszcz GKM Grudziądz), którego ze startu wyeliminowała kontuzja. 

– Bardzo się cieszę z tej nominacji i perspektywy startu na torze w Rzeszowie, gdzie znam każdy kąt, bo przecież tu się wychowałem. To mój ulubiony obiekt, liczę, że znajomość nawierzchni trochę mi pomoże. Lubię jazdę z najlepszymi i chciałbym uplasować się wysoko – powiedział Lampart podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. 

Stolica Podkarpacia gościła już w swojej długiej historii uczestników Indywidualnych Mistrzostw kraju. W 1956 roku odbył się tam pierwszy z trzech turniejów, a w latach 1961-62 medale przyznawano w tym mieście dwa razy z rzędu (oba turnieje wygrywał zawodnik gospodarzy Florian Kapała).

60 lat minęło

– Te imprezy odbyły się bardzo dawno temu, dlatego cieszymy się wyjątkowo, że taka impreza do naszego miasta wraca. Wierzę, że rzeszowianie i nie tylko wypełnią szczelnie trybuny stadionu przy Hetmańskiej. Jestem pewna, że wspólnie przeżyjemy masę emocji podczas wielkiego sportowe święta – przyznała zastępca prezydenta miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska. 

Komu przyniesie ten obiekt szczęście w sezonie 2022? Przekonamy się już 5 września, gdy najlepsi polscy zawodnicy zjawią się w stolicy Podkarpacia, by dokonać ostatecznych rozstrzygnięć.

– Już dziś możemy powiedzieć, że pomysł ze zmianą formuły rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski jest udany. Za nami ciekawe zawody w Grudziądzu i Krośnie, wciąż niewiadomą jest podział medali i emocje będą do samego końca. Jestem pewien, że w Rzeszowie odbędzie się znakomity turniej z udziałem dużej rzeszy kibiców, bo przecież już ponad połowa puli biletów jest wyprzedana – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

– To sprawiedliwa decyzja, by rozgrywać finały na torach klubów z Ekstraligi, 1. Ligi i 2. Ligi. Tegoroczna walka o najwyższe laury jest bardzo ciekawa, co dowodzi słuszności nowej formuły IMP. Jest w niej trochę z Hitchcocka. Najpierw mieliśmy „trzęsienie ziemi” w Grudziądzu, później jeszcze większą dawkę emocji w Krośnie i kulminacja nastąpi właśnie w Rzeszowie. Rywalizacja jest pasjonująca, bo podejrzewam, że do ostatniego wyścigu będzie się rozstrzygać, kto wywalczy złoty medal. Z większym prawdopodobieństwem możemy dziś wytypować tegorocznego mistrza świata niż mistrza Polski – dodał Ryszard Czarnecki, honorowy patron imprezy. 

Tor w Rzeszowie należy do najdłuższych i najszerszych w Polsce. Z tego powodu odbywają się tam też zawody specjalistów od jazdy na long tracku – cztery razy rywalizowano przy Hetmańskiej 69 w rundach finałowych indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Teraz poznamy najlepszych krajowych zawodników w klasycznej odmianie speedwaya. 

– Decyzja o organizacji aż dwóch turniejów na Podkarpaciu spotykała się z różnymi opiniami, ale publiczność z Krosna udowodniła, że kocha żużel i zapewne wielu kibiców z tego miasta wybierze się też do Rzeszowa. Zresztą miejscowi fani też uwielbiają speedway. Z pewnością przyda się  temu miastu impreza tak wysokiej rangi. Do zobaczenia w przyszły poniedziałek – dodał Maciej Polny ze Speedwayevents.pl, promotora cyklu Canal+ Online IMP.  

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 3 – Rzeszów

1. Jarosław Hampel #33

2. Dominik Kubera #415

3. Maciej Janowski #71

4. Kacper Woryna #223

5. Paweł Przedpełski #323

6. Bartosz Zmarzlik #95

7. Patryk Dudek #692

8. Grzegorz Zengota #29

9. Jakub Miśkowiak #515

10. Przemysław Pawlicki #59

11. Jakub Jamróg #31

12. Janusz Kołodziej #333

13. Bartosz Smektała #115

14. Mateusz Cierniak #842

15. Wiktor Lampart #16 

16. Tobiasz Musielak #100

Rezerwowi

17. Krzysztof Buczkowski #277

18. Mateusz Szczepaniak #58

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach

1-2. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 31 pkt
1-2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 31
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 23
4. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 20
5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 17
6. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 16
7. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 16
8. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 15
9. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13
10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 11
11. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 10
12. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 9
13. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
14. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 8
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6
16. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
17. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 5
18. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
19. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3
20. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 2

Ceny biletów

VIP
Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn) 

Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn)

Trybuna Wschodnia
Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Trybuna Zachodnia
Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia na stronie ebilet.pl. W dniu zawodów, od godziny 16.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Bilety dla osób niepełnosprawnych:

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 31 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Rzeszów”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Translate »