Walka o prestiż oraz przepustki do kwalifikacji Grand Prix i SEC

Szesnastu zawodników ze ścisłej czołówki krajowej wystartuje w najbliższy piątek, 11 października, o godzinie 18.00 na torze Gdańsku w finałowym turnieju o Złoty Kask. Walka toczyć się będzie nie tylko o prestiżowe trofeum, którego tradycja sięga 1961 roku, ale także miejsca w kwalifikacjach do cyklu Speedway Grand Prix 2021 oraz Speedway European Championship 2020).

W zawodach obowiązuje klasyczna tabela 20-biegowa, po której utworzy się klasyfikacja końcowa. Mogą się też odbyć wyścigi dodatkowe w przypadku równej ilości punktów, wywalczonej przez dwóch bądź większą liczbę zawodników. W tym przypadku chodzi o pozycje na podium oraz miejsca, dające awans do kwalifikacji SGP lub SEC.

Ile ich będzie? Czterech najlepszych żużlowców gdańskiej imprezy pojedzie w kwalifikacjach SGP 2021, z kolei do kwalifikacji SEC 2020 dostanie się pierwszych trzech zawodników, którzy będą tym startem zainteresowani.

Na pierwotnej liście startowej doszło do dwóch zmian. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) oraz Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) przedstawili zwolnienia lekarskie i nie pojawią się w Gdańsku. W ich miejsce pojadą Jakub Jamróg (Betard Sparta) i Bartosz Smektała (Fogo Unia), którzy wcześniej mieli pełnić rolę rezerwowych. Te pozycje na liście startowej zajmą z kolei Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź) i Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz).

Start pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 18.00. Bramy stadionu oraz kasy biletowe (jedynie te przy bramie głównej stadionu) zostaną otwarte o 16.30. Cały czas trwa też sprzedaż biletów online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl.

W godzinach 16.45-17.00 przewidziana jest krótka sesja autografowa z udziałem Piotra Protasiewicza (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) oraz Dominika Kubery (Fogo Unia Leszno). Zawodnicy będą czekać na kibiców na specjalnym stanowisku, umiejscowionym nieopodal bramy do parku maszyn.

Aktualna lista startowa

1.Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2.Sebastian Niedźwiedź (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
3.Jakub Jamróg (Betard Sparta Wrocław)
4.Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
5.Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
6.Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
7.Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8.Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
9.Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów)
10.Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa)
11.Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
12.Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
13.Szymon Woźniak (truly.work Stal Gorzów)
14.Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa)
15.Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
16.Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
17.(R1) Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
18.(R2) Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz).

Ceny biletów

Bilet Normalny – 20 zł

Bilet Ulgowy – 15 zł

Trybuna Główna –30 zł

Trybuna Główna ulgowy – 20 zł

Trybuna VIP – 250 zł

Trybuna VIP Ulgowy – 200 zł

Bilet dziecięcy – 1 zł

Uwaga:

Bilet dziecięcy obowiązuje dla dzieci w wieku do 6. roku życia włącznie.

Bilety ulgowe obowiązują dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej).

Bilety ulgowe przysługują również emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji) – za wyjątkiem trybuny VIP.

W cenie biletu VIP znajduje się pakiet świadczeń: miejsce numerowane w najlepszej części stadionu naprzeciw linii startu i mety na Trybunie VIP, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe.

Programy zawodów

Programy zawodów będą do nabycia w dniu zawodów w kasach stadionu im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1 oraz na stoisku Speedway-Shop.pl, umiejscowionym po prawej stronie, tuż za bramą główną obiektu.

Uwaga – płatność za programy tylko gotówką! Cena 10 zł.

Stoisko z gadżetami

Wszystkich kibiców zapraszamy do zakupów na stoisku Speedway-Shop.pl, które zostanie otwarte o godzinie 16.30. Tam do nabycia wiele gadżetów i akcesoriów kibicowskich dla fanów speedwaya w promocyjnych cenach.

Parking dla kibiców

Miejsca parkingowe dla kibiców przewidziane są na placu po dawnej hali sportowej przy ul. Zawodników. Koszt – 5 zł (płatne u przedstawicieli służby parkingowej).