W Tarnowie pojadą o miano najlepszego młodzieżowca w Polsce!

15 sierpnia o godzinie 14:00 na torze w Tarnowie odbędzie się Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Po raz drugi po tytuł może sięgną Bartosz Smektała. Na liście startowej doszło do jednej zmiany, kontuzjowanego Mateusza Bartkowiaka zastąpi Karol Żupiński.

foto. JAREK PABIJAN

Na liście startowej nie brakuje faworytów. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Bartosz Smektała, który ma na swoim koncie trzy medale każdego koloru kruszcu. Zawodnik z Leszna jest jedynym żużlowcem w stawce, który po tytuł MIMP może sięgnąć po raz drugi. W swoim dorobku medale posiadają także Dominik Kubera (srebro 2017) i Maksym Drabik (brąz 2018). Barw gospodarzy będzie bronił Mateusz Cierniak, który awans uzyskał zajmując trzecie miejsce podczas rudny eliminacyjnej w Łodzi.

Warto przypomnieć, że w roku 2018 zwyciężył Daniel Kaczmarek, który obecnie jako senior reprezentuje barwy tarnowskich “Jaskółek”, drugie miejsce zajął Bartosz Smektała, a na trzecim miejscu uplasował się Maksym Drabik.

Lista startowa:
1. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
2. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
3. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa)
4. Wiktor Trofymov (Speed Car Motor Lublin)
5. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
6. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
7. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
8. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
10. Piotr Pióro (KŻ Orzeł Łódź)
11. Rafał Karczmarz (truly.work Stal Gorzów)
12. Igor Kopeć Sobczyński (Get Well Toruń)
13. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
14. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
15. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
16. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
R1. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław)
R2. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Bilety na zawody dostępne są online na https://bilety.unia.tarnow.pl, i będą dostępne także bezpośrednio przed zawodami w głównych kasach (od strony dworca i parku) od 12:00 w cenie 15zł (bilet ulgowy) oraz 20zł (bilet normalny). Obowiązują karnety. Bramy stadionu otwarte zostaną o 12:00.