Zenon Plech honorowym patronem finału Złotego Kasku

Jeden z najwybitniejszych polskich żużlowców w historii – Zenon Plech został honorowym patronem finałowego turnieju o Złoty Kask, który odbędzie się – po raz pierwszy w historii – 13 września o godzinie 19.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Bilety już w sprzedaży.

– Bardzo się cieszę z powierzenia mi honorowego patronatu, czuję się zaszczycony z tego powodu. Fajnie też, że po raz kolejny w Gdańsku odbędzie się impreza żużlowa, gwarantująca najwyższy poziom sportowy. Niedawno kibice mogli oglądać PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, teraz mogą odliczać dni do finału Złotego Kasku. Takich zawodów w mieście nad Motławą jest niewiele. Zwłaszcza, że drużyna od kilku lat nie startuje w ekstralidze, a finału Złotego Kasku, przynajmniej w formule jednego turnieju, jeszcze tu nigdy nie było – mówi Plech.

Finał Złotego Kasku 13 września w Gdańsku

“Super Zenon” sam trzykrotnie wygrywał Złoty Kask. W 1973, 1974 i 1978 roku. – Pierwsze dwa triumfy odniosłem w barwach Stali Gorzów, gdy jeszcze obowiązywała formuła cyklu turniejów na torach wszystkich klubów ligowych. Ostatni już w finale jednodniowym. Na torze w Chorzowie w plastronie gdańskiego Wybrzeża – wspomina Plech.

Po tegorocznej rywalizacji wiele sobie obiecuje. –  Obsada tego turnieju zapewnia duże emocje, pojedzie przecież praktycznie cała krajowa czołówka. Trudno wskazać faworyta do końcowego zwycięstwa, a przecież walka toczyć się będzie także o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Z pewnością będzie na co popatrzeć i już dziś zapraszam kibiców na te zawody – kończy Plech.

My przypominamy, że bilety są już w sprzedaży. Można je kupić w systemie online pod adresem – bilety.speedwayevents.pl.