W finale Złotego Kasku nie zabraknie medalistów cyklu SGP

20 kwietnia o 14:45, na pilskim owalu, podczas finału turnieju o Złoty Kask, wystąpią najlepsi żużlowcy w Polsce. Stawka jest bardzo duża, bo chodzi nie tylko o zwycięstwo w tych jakże prestiżowych zawodach, ale i przepustki do eliminacji SGP i SEC. Przedstawiamy kolejnych uczestników sobotnich zawodów w Pile.

Patryk Dudek reprezentanuje Stelmet Falubaz Zielona Góra. “Duzers” to uczestnik SGP, który na stałe gości w stawce najlepszych zawodników globu od 2017 roku. To właśnie dwa lata temu sięgnął po srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata. Patryk, jako uczestnik cyklu SGP, miał zapewnione miejsce w Finale Złotego Kasku i pragnie w sobotę powalczyć o swoje drugie zwycięstwo w tych zawodach. Wcześniej wygrał w 2016 roku.

Krzysztof Kasprzak to kolejny doświadczony zawodnik w stawce, na co dzień reprezentujący barwy klubu truly.work Stali Gorzów. Kasprzak w swojej kolekcji miejsc na podium, wywalczonych w Złotym Kasku, posiada dwa – tyle razy był trzeci. Po raz pierwszy w roku 2007 w Bydgoszczy, a później – w 2009 roku – na torze w Zielonej Górze. Przypomnijmy, że ten 34-letni zawodnik to indywidualny wicemistrz świata z 2014 roku.

Na pilskim torze ujrzymy również Krzysztofa Buczkowskiego, który reprezentuje barwy MRGARDEN GKM Grudziądz. “Buczek” nie ma jeszcze na swoim koncie miejsca na podium w Złotym Kasku. 20 kwietnia z pewnością będzie miał na to chrapkę. Zwłaszcza, że prezentuje w tym sezonie naprawdę wysoką formę.

O niespodziankę w Wielką Sobotę postara się z pewnością Szymon Woźniak. To klubowy kolega Krzysztofa Kasprzaka, zawodnik truly.work Stali Gorzów. Szymon potrafi zaskoczyć, co udowodnił w roku 2017 zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Czy błyśnie też w finale Złotego Kasku? Na pewno nie jest bez szans.

Przypominamy, że bilety są już do nabycia online. Możecie zdobyć je TUTAJ